Відкриття Бескидського залізничного тунелю, яке відбудеться сьогодні, 24 травня, зблизить Україна та Європейський Союз.

Відкриття Бескидського залізничного тунелю, яке відбудеться сьогодні, 24 травня, зблизить Україна та Європейський Союз.

Про це заявив президент України Петро Порошенко у Facebook.

«Це — не лише найбільший інфраструктурний проект, реалізований у нас в країні протягом останніх десятиліть. Це — проект, завдяки якому Україна стає ще ближчою до Європейського Союзу, а Євросоюз — до України. Адже він — частина міжнародного транспортного коридору, який прямує територією Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини, України та далі на схід. Тут проходить до 40% наших транзитних вантажів у напрямку Західної і Центральної Європи», — написав президент.

Будівництво нового двоколійного Бескидського тунелю розпочали 29 жовтня 2013 року. Його звели на гірському перевалі в Карпатах, на перегоні Бескид – Скотарське.

Для України Бескидський тунель має стратегічне значення, оскільки цим маршрутом перевозяться вантажі до західного кордону країни, а також понад 60 % транзитних вантажів у напрямку Західної та Центральної Європи.

Відкриття тунелю дозволить пришвидшити швидкість потягів з 15—40 до 60—70 км/год. А пропускна здатність — з 47 до 100 пар поїздів на добу.

Раніше в Укрзалізниці повідомляли, що відкриють Бескидський тунель 25 травня. Однак пізніше стало відомо, що його відкриють на 1 день раніше — 24 травня.

У жовтні 2017 року було завершено будівництво тунелю та почались роботи з облаштування залізничної інфраструктури на підходах до нього та в самому тунелі.

У січні 2016 року в Карпатах завершили перший етап будівництва Бескидського тунелю. У квітні 2017-го у Міністерстві інфраструктури повідомляли, що завершити весь цикл робіт зі спорудження тунелю планували в четвертому кварталі 2017 року, а ввести об'єкт в експлуатацію — у другому кварталі 2018 року.

Поділитись: