ENRU

Відкриття Бескидського тунелю зблизить Україну та ЄС — Порошенко

Відкриття Бескидського залізничного тунелю, яке відбудеться сьогодні, 24 травня, зблизить Україна та Європейський Союз.

Про це заявив президент України Петро Порошенко у Facebook.

«Це — не лише найбільший інфраструктурний проект, реалізований у нас в країні протягом останніх десятиліть. Це — проект, завдяки якому Україна стає ще ближчою до Європейського Союзу, а Євросоюз — до України. Адже він — частина міжнародного транспортного коридору, який прямує територією Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини, України та далі на схід. Тут проходить до 40% наших транзитних вантажів у напрямку Західної і Центральної Європи», — написав президент.

Будівництво нового двоколійного Бескидського тунелю розпочали 29 жовтня 2013 року. Його звели на гірському перевалі в Карпатах, на перегоні Бескид – Скотарське.

Для України Бескидський тунель має стратегічне значення, оскільки цим маршрутом перевозяться вантажі до західного кордону країни, а також понад 60 % транзитних вантажів у напрямку Західної та Центральної Європи.

Відкриття тунелю дозволить пришвидшити швидкість потягів з 15—40 до 60—70 км/год. А пропускна здатність — з 47 до 100 пар поїздів на добу.

Раніше в Укрзалізниці повідомляли, що відкриють Бескидський тунель 25 травня. Однак пізніше стало відомо, що його відкриють на 1 день раніше — 24 травня.

У жовтні 2017 року було завершено будівництво тунелю та почались роботи з облаштування залізничної інфраструктури на підходах до нього та в самому тунелі.

У січні 2016 року в Карпатах завершили перший етап будівництва Бескидського тунелю. У квітні 2017-го у Міністерстві інфраструктури повідомляли, що завершити весь цикл робіт зі спорудження тунелю планували в четвертому кварталі 2017 року, а ввести об'єкт в експлуатацію — у другому кварталі 2018 року.