Обсяг енергії, яку витрачають на «видобуток» (або майнінг) умовної одиниці криптовалюти, вартість якої становить 1 долар, більш ніж вдвічі перевищує кількість енергії, яку витрачають на видобуток та обробку такої ж за вартістю одиниці золота, міді та платини.

Як йдеться у дослідженні Oak Ridge Institute, на видобуток одного долару у біткоїнах витрачають 17 мегаджоулів енергії, в той час як на видобуток аналогічної за вартістю маси міді — 4 мегаджоулі, золота — 5 мегаджоулів, платини — 7 мегаджоулів.

Відтак, у дослідженні йдеться, що видобуток дорогоцінних металів є у декілька разів вигіднішим ніж «видобуток» криптовалют, адже витрачаючи таку ж кількість енергії на видобуток, наприклад, золота можна заробити втричі більше грошей, ніж витрачаючи її на майнінг біткоїну.

Крім цього, на відміну від криптовалют, ціна яких кардинально змінюється навіть протягом доби, вартість дорогоцінних металів є більш стабільною.

Більше того, на майнінг криптовалют у світі витрачають дуже значні обсяги енергії. Так, наприкінці 2017 року на «виробництво» криптовалют витратили стільки ж енергії, скільки спожила Ірландія. Це призводить до додаткового навантаження на енергомережі та збільшення викидів шкідливих речовин в атмосферу.

На початку жовтня 2018 року у Міністерстві фінансів України повідомили, що планують розробити власну позицію щодо поводження держави з криптовалютами.

Раніше у Нацбанку оголосили про створення робочої групи щодо визначення статусу криптовалюти в Україні.

Також уряд доручив внести майнінг криптовалют до класифікатора видів економічної діяльності (КВЕДу), що узаконює дану діяльність.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile