Американський державний діяч, політолог та соціолог польського походження Збіґнєв Бжезінський помер у США на 90 році життя.

Американський державний діяч, політолог та соціолог польського походження Збіґнєв Бжезінський помер у США на 90 році життя.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на дочку політика.

«Радник з національної безпеки президента Джиммі Картера Збіґнєв Бжезінський помер, повідомила його дочка Міка», — йдеться у повідомленні.

Бжезінський помер в госпіталі у Фолс-Черчі (штат Вірджинія), — пише The New York Times. 

Державний діяч  народився у Варшаві в 1928 р. у родині дипломата.

Його батько Тадеуш Бжезінський народився в 1896 р. в Золочеві, що на Львівщині. З 1958 р. набув громадянства США. В 1977-1981 р. — радник президента США з питань національної безпеки в адміністрації Дж. Картера.

Автор низки досліджень в області міжнародних відносин і геополітики.

В останні роки неодноразово висловлювався на підтримку територіальної цілісності України.

У 2014 році Збіґнєв Бжезінський закликав Барака Обаму забезпечити Україну зброєю для ведення військових дій в умовах міста.

Нагадаємо, Збіґнєв Бжезінський у інтерв’ю Der Spiegel заявляв, що з боку Заходу є «доцільним надати Україні оборонну зброю, таку як протитанкові комплекси та міномети, для захисту великих міст». 

Він також наголошував, що за таких стрімких подій на Сході, у Сирії, у США є один реальний вибір, щоб зберегти свої широкі інтереси в регіоні – це переконати Москву припинити та утриматись від військових дій.

У 2014 році Збіґнєв звернувся до Євромайдану в інтерв'ю Громадському.

«Я вітаю героїчних людей Майдану. Те, що ви робите, життєво необхідно з точки зору історії. Це те, що підкреслює вашу національну ідентичність, зміст вашої незалежності та віру в перемогу. 

Зараз ви маєте трансформувати це в ефективний політичний інструмент. Ви маєте показати не лише українцям, а й усьому світу, що бажання незалежності, рішучість бути вільною європейською країною і в той же час бути у дружніх стосунках з Росією - це щось, що об'єднує вас усіх. І люди, які є вашими лідерами символічно відображають це історичне зобов'язання.

Саме тому ви маєте створити комітет національної єдності. Ви повинні визначитись з конкретним лідерством. І ті тези, які ви озвучуєте, мають відображати те, що турбує людей у Києві, у Вашингтоні, в Берліні чи у Москві  що нове покоління визначилось бути незалежною Україною, яка є частиною Європи (частиною якої Росія стає теж) і що ви не зупинитесь, поки не досягнете цієї мети. 
І ви повинні мати конкретних лідерів, щоб це мало результат». 
 

 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: