ENRU

Боротьба з медіа, пародії на телебаченні та Гітлер — чим запам’ятався речник Трампа Шон Спайсер

B05622f3c6e7c89db
Прес-секретар президента США Дональда Трампа Шон Спайсер залишив посаду Фото: EPA/MICHAEL REYNOLDS
У Білому Домі триває зміна кадрів. Цього разу через суперечності в команді у відставку подав прес-секретар Трампа Шон Спайсер. Він запам’ятався публіці передусім конфліктами з журналістами та постійними конфузами. Громадське згадує найяскравіші моменти Спайсера під час його роботи в Білому Домі.

Альтернативі факти

Неоднозначне враження Спайсер справив уже під час свого першого брифінгу в Білому Домі. Тоді він дорікнув американським журналістам за те, що вони брехливо висвітлили інавгурацію Дональда Трампа. Шон Спайсер наголосив, що дійство стало наймасовішою інавгурацією в Сполучених Штатах, яка взагалі коли-небудь була.  

«Була найбільша кількість присутніх на інавгурації за всі часи. Як присутніх особисто, так і по всьому світу. Спроби применшити ентузіазм з нагоди інавгурації — ганебні та брехливі», —  заявив Спайсер.

Втім, його слова були неправдою, адже на подію до Трампа прийшло значно менше людей, аніж на інавгурацію Обами. Це можна помітити, навіть просто порівнявши світлини з обох дійств.

Пізніше в Білому Домі сказали, що Спайсер лише навів «альтернативні факти», що викликало широкий резонанс в публіці та ЗМІ.

Війна з медіа

Під час служби у Спайсера склались напружені стосунки із журналістами. Він був ланкою, якій доводилось приймати удари від провідних американських медіа, здебільшого опозиційних до Трампа. Саме тому прес-конференції та брифінги часто перетворювались на дискусії із взаємними звинуваченнями, а Спайсер передчасно йшов, так і не дослухавши усіх запитань журналістів.

Крім цього, прес-секретар Трампа міг без жодного пояснення заборонити впливовим медіа відвідувати брифінги у Білому Домі.

У немилість Спайсера потрапили такі ЗМІ, як the Guardian, the New York Times, Politico, CNN, BuzzFeed, BBC та інші. Інколи заборона стосувалась відвідування заходів взагалі, інколи просто заборонялось вести відео- та аудіозаписи, проте сам факт схожих перешкод уже обурював журналістів.

Деякі медіа, яких не торкнулись обмеження, відмовлялись приходити на брифінги  в знак солідарності із своїми колегами.

Шон Спайсер запам’ятався публіці передусім через конфлікти з журналістами та постійні конфузи Фото: EPA/SHAWN THEW

Витоки інформації  

Ще однією комунікаційною проблемою, яку довелося вирішувати Спайсеру, стали витоки інформації з Білого дому. Виникла підозра, що в офісі комунікацій Трампа були люди, які періодично зливали внутрішню інформацію американським медіа.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ґаджети та зрада: 5 фактів про «зливи» з адміністрації Трампа

Спайсер вирішив боротись із цим по-своєму. Одного дня він зібрав співробітників на екстрену зустріч, під час якої наказав поставити усі телефони на стіл для перевірки – щоб пересвідчитись, що їм нема чого приховувати.

Спайсер наголосив, що факт цієї зустрічі має зберігатись у суворій таємниці, інакше будуть серйозні проблеми, – проте уже за деякий час американські видання із посиланням на «джерела в кімнаті» розповсюдили цю новину з усіма найдрібнішими деталями та навіть цитатами.

Перекручування прізвищ

Речника Дональда Трампа неодноразово ловили на тому, що він перекручував або забував імена впливових світових політиків та лідерів держав.

Так, прем’єр Канади Джастін Трюдо став Джо Трюдо, а прем’єр-міністра Австралії  Малкольма Тернбулла Спайсер назвав Трамблом. Також прес-секретар Білого дому декілька разів перекручував ім’я президента Сирії Башара аль-Асада, і назвав Терезу Мей, прем’єрку Британії, головою країни – хоча в дійсності нею є королева Єлизавета. 

Пародії на телебаченні

Популярне в Штатах телешоу Saturday Night Live неодноразово висміювало Шона Спайсера у своїх передачах. Його роль виконувала акторка Мелісса МакКарті, пародіючи  поведінку прес-секретаря Білого дому та його імпульсивну манеру спілкування із журналістами. У шоу робили акцент на недолугості Спайсера, а також на тому, що він був «маріонеткою» Трампа, сам того не розуміючи.

Хоча публіці, судячи з рейтингів, такі відео подобались, сам Спайсер не вважав їх смішними. Після того, як стало відомо про його відставку, прес-секретар в коментарі сказав:

«Багато відео Saturday Night Live переходили межу, вони не були кумедними. Це було дурнувато, безглуздо і злостиво».

Гітлер та «центри Голокосту»

Одним із найсерйозніших конфузів Спайсера, що викликав бурхливу реакцію міжнародної спільноти, стала його обмовка щодо Гітлера. Під час брифінгу щодо атаки США у відповідь на застосування хімічної зброї в Сирії, прес-секретар Трампа порівняв Башара аль-Асада з лідером нацистів: «Він такий самий мерзенний, як і Гітлер, але той навіть не думав використовувати хімічну зброю».

Одна з журналісток зробила зауваження, що Гітлер все ж використовував хімічну зброю в газових камерах. Після цього Спайсер почав виправдовуватись, однак зробив ще одну помилку, назвавши концтабори «центрами Голокосту».  

Після бурхливої реакції медіа та світової спільноти, Спайсер публічно вибачився і заявив, що жодним чином не хотів применшити жахливого явища Голокосту.

Нагадаємо, що Шон Спайсер був прес-секретарем Дональда Трампа шість місяців. 21 липня він оголосив про свою відставку через суперечки в команді. Спайсер заявив, що він продовжить роботу в Білому домі на іншій посаді. Натомість, новим прес-секретарем Трампа стане його колега Сара Хакабі Сандерс.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram