Війна

Уряд Сирії відповідальний за хімічну атаку у квітні — Організація із заборони хімзброї

30 червня, 2017 10:45
Війна/Уряд Сирії відповідальний за хімічну атаку у квітні — Організація із заборони хімзброї
Зберегти
Вигляд
Сирійський уряд відповідальний за хімічну атаку у Хан-Шейхуні 4 квітня.

Сирійський уряд відповідальний за хімічну атаку у Хан-Шейхуні 4 квітня.

Про це йдеться у доповіді Організації із заборони хімічної зброї.

«Факти показують підлий і дуже небезпечний випадок застосування хімічної зброї режимом Асада. Продовжуючи використовувати хімзброю, Дамаск, з огляду на неспроможність повністю знищити свою програму з хімзброї, як і раніше не виконує свої юридичні зобов'язання відповідно до Конвенції про хімічну зброю і резолюцією 2118 Ради Безпеки ООН», — йдеться у доповіді.

Пентагон повідомив про підготовку урядом Сирії нової хімічної атаки 26 червня. Пізніше глава військового відомства США Джеймс Меттіс припустив, що сирійська влада не пішла на застосування хімічної зброї через попередження американців.

Нагадаємо, 4 квітня у місті Хан-Шейхун в утримуваному повстанцями районі Ідліб на півночі Сирії приблизно 60 мирних мешканців загинули від отруєння газомРезультати розтину жертв отруєння підтвердили те, що проти них була використана хімічна зброя.

Рада Безпеки ООН провела  засідання за ініціативою Франції. У підсумку голосування не відбулось, а США пообіцяли вжити «власних заходів». 

Наступного дня Сполучені Штати запустили 59 крилатих ракет «Томагавк» по авіабазі сирійських урядових військ у відповідь на хімічну атаку в провінції Ідліб. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини