УКРАЇНА

Підвищення цін на газ коштуватиме додатково 600 грн на місяць для однієї родини — Центр економічних стратегій

25 липня, 2018 17:21
УКРАЇНА/Підвищення цін на газ коштуватиме додатково 600 грн на місяць для однієї родини — Центр економічних стратегій
Зберегти
Вигляд
Виконавчий директор Центру економічних стратегій Гліб Вишлінський підрахував фінансові наслідки для простих українців від підвищення цін на газ для населення та відмови у співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Виконавчий директор Центру економічних стратегій Гліб Вишлінський підрахував фінансові наслідки для простих українців від підвищення цін на газ для населення та відмови у співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Про це він написав у своїй колонці на «Економічній правді».

Так, за розрахунками експерта, підвищення цін на газ до ринкового рівня спричинить додаткові витрати для середньостатистичної родини у розмірі 600 гривень на місяць.

В той же час, відмова виконувати вимогу МВФ та підвищувати ціни на газ для населення означатиме неотримання Україною чергового траншу. Це, на думку експерта, спричинить стрибок курсу долара до 35 гривень за долар.

«Якщо країна втратить валютні резерви і гривня знеціниться до 35 грн за долар, ці 6 тис грн (які середньостатистична родина щомісяця витрачає на купівлю імпортних продуктів — ред.) перетворяться на 7 900 тис грн», — заявляє Вишлінський.

Таким чином, відмова підвищувати ціни на газ для населення коштуватиме українцям 1900 додаткових гривень на місяць, що на 1300 гривень більше, ніж у випадку підвищення цін на газ.

Раніше в Європейській бізнес асоціації повідомляли, що Україні необхідно відновити співпрацю з МВФ до 20 липня, інакше загроза дефолту значно зросте.

За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Тобто, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Також прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначав, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення.

Нагадаємо, що 30 травня стало відомо проте, що Кабмін відклав підвищення цін на газ для населення, яке вимагає МВФ.

Раніше колишній очільник регулятора, що встановлює тарифи на оплату газу, Дмитро Вовк, повідомляв, що у разі виконання вимоги МВФ щодо зрівняння цін на газ для населення та підприємств, тарифи на газ можуть зрости на 70%.

Пов`язані новини