УКРАЇНА

Відсутність у ЦВК членів усіх фракцій створює проблеми для легітимності виборів — аналітик

29 січня, 2018 21:52
УКРАЇНА/Відсутність у ЦВК членів усіх фракцій створює проблеми для легітимності виборів — аналітик
Зберегти
Вигляд
Відсутність представника фракції «Батьківщина» у списку кандидатів до Центральної виборчої комісії створює  проблеми для легітимності майбутніх виборів президента України.

Відсутність представника фракції «Батьківщина» у списку кандидатів до Центральної виборчої комісії створює  проблеми для легітимності майбутніх виборів президента України.

Про це в ефірі Громадське.Реформа повідомив аналітик Громадянської мережі «Опора» Олександр Клюжев.

За його словами, дуже важливо, аби у складі ЦВК були представники від усіх парламентських партій — так буде забезпечений баланс інтересів.

«Батьківщина» є однією з найбільш рейтингових політичних сил. І те, що в цьому поданні президента немає кандидатури від «Батьківщини» і, ймовірно, немає офіційних представників від «Опозиційного блоку», — створює проблеми як для взаємного контролю між політцентрами у ЦВК, так і для легітимності майбутніх виборів», —сказав Клюжев.

Аналітик при цьому додав, що незалежність ЦВК формується не основі взаємного контролю кандидатур, які були подані до складу комісії. «І якщо цього немає, ті, хто домінуватимуть у ЦВК, — будуть в тій ситуації, коли їх схиляють до порушень. Це людський фактор».

Зазначимо, що у поданні президента серед кандидатів до ЦВК лідирують члени БПП та «Народного фронту».

Нагадаємо, що 23 січня президент Петро Порошенко офіційно передав голові Верховної ради Андрію Парубію список 13 кандидатів у члени ЦВК. Тепер його має затвердити парламент. 

У разі позитивного голосування у Раді за кандидатів, саме ці люди за півтора року рахуватимуть голоси спершу на президентських, а потім і на парламентських виборах.

Що відомо про потенційних членів ЦВК та кому вони зобов'язані присутністю у списку претендентів — у матеріалі Громадського:

Юристка Порошенка, заступник Луценка та захисниця Ляшка: Хто рахуватиме голоси на президентських виборах.

Більше про:
# ЦВК
Пов`язані новини