У заяві зазначається, що «за результатами бесід, 10 призовників залишилися добровільно ночувати на території військкомату».

Військовий комісаріат Києва оприлюднив заяву, де викладені подробиці нічного рейду у клубі Jugendhub, під час якого були затримані молоді люди, які за словами правоохоронців ухилялися від призову.

Відповідна заява з'явилася на сторінці Київського міського військового комісаріату у Facebook.

У заяві зазначається, що правоохоронці діяли відповідно до ст.38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та ст. 59  Постанови Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 року № 921 «Порядок організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних» про налагодження тісної взаємодії з органами Національної поліції України щодо розшуку призовників, які ухиляться від призову на строкову військову службу.

Відповідно до цих нормативних актів, поліція має право за зверненням районних військових комісаріатів «здійснювати досудове розслідування стосовно ухилення військовозобов’язаних від військового обліку», а також за зверненням органів місцевого самоврядування та військових комісаріатів «здійснювати розшук, затримання і доставку до військових комісаріатів громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку».

У заяві зазначається, що о 2 годині 28 жовтня представники  військового комісаріату та поліція організовали та проведели заходи по розшуку призовників, які ухиляються від призову на строкову військову службу.

«За результатами проведення заходу о 04:00 годині 28.10.2017 року на збірний пункт Київського міського військового комісаріату було доставлено 32 призовника (для уточнення облікових даних та встановлення факту ухилення від призову на строкову військову службу)», — йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що після нічних подій у збірному пункті  військкомату залишились 15 призовників, які ухилялись від призову на строкову військову службу та не з’являлись до військових комісаріатів, також, що повістки затриманим вручали у присутності уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань захисту прав військовослужбовці Стеценка Святослава та представників військової служби правопорядку, а також, що  їм запропонували отримати повістку про явку на 9  годину 29 жовтня для проходження медичної комісії.

У заяві зазначається, що «за результатами бесід, 10 призовників залишилися добровільно ночувати на території військкомату».

Нагадаємо, правоохоронці влаштували рейд до київського нічного клубу Jugendhub у Шевченківському районі. Поліція заявила про затримання 17 людей з наркотиками.

32 відвідувачів було доставлено до військкомату, оскільки, за повідомленням поліції, вони ухилялися від призову на строкову службу.  Зі свого боку, очевидці повідомляли, що правоохоронці під час рейду застосовували силу. 

Правозахисники також повідомляють про можливі протиправні дії силовиків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З танцполу до військкомату: що сталось під час рейду до нічного клубу Києва

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile