Політика

Військовий переворот у Туреччині не отримав повної підтримки — оглядач

Політика/Військовий переворот у Туреччині не отримав повної підтримки — оглядач
Зберегти
Вигляд

Військовий переворот у Туреччині не отримав повноцінної підтримки серед силовиків та цивільних. Про це в ефірі Громадського розповів оглядач телеканалу «Дождь» Констянтін фон Еггерт.

«Те, що ми бачимо зараз — переворот не отримав повної підтримки. Люди виходять на вулиці за Ердогана. Цивільних прибічників військового перевороту поки не видно. Також частина силовиків відмовилася підтримати військових. Відбуваються перестрілки між силовиками», — сказав Еггерт.

За його словами, в політиці Ердогана було багато причин, які мотивували до перевороту.

«Цілком зрозуміло, що мотивувало частину військових до таких дій. Ердоган не зміг забезпечити умови безпеки в країні. Щотижня ми бачимо терор, щось постійно вибухає. Курдський конфлікт загострився. Кілька мільйонів біженців у країні. Зіпсовані відносини з Євросоюзом, похолодання відносин з НАТО», — пояснив оглядач.

Еггерт також вважає, що як би не закінчилися ці відносини — громадянський розкол і конфлікт у Туреччині будуть «дуже і дуже серйозними».

Вночі 15 липня прем'єр Туреччини повідомив про спробу державного перевороту в країні. В аеропорті Стамбулу були помічені танки, також повідомлялось про перекриття Босфору. Де саме знаходиться президент країни Ердоган — наразі невідомо.

У штабі турецької армії в Анкарі захоплені заручники, зокрема, начальник Генерального штабу Збройних сил Туреччини.

Турецька державна телекомпанія оголосила комендантську годину по всій країні і введенняя воєнного стану.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган попросив Німеччину надати йому притулок через військовий переворот.

Напередодні Ердоган закликав громадян Туреччини вийти на вулиці. Він заявив, що в країні здійснена спроба заколоту, розпочата меншістю військових. За словами Ердогана, ця спроба не буде успішною.

Громадське слідкує за подіями в онлайн режимі.

 

Пов`язані новини