Завершення війни України з Росією можливе лише після виплати Москвою компенсації та повернення Криму, вважає віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба.

Про це Кулеба заявив в інтерв’ю «РБК-Україна».

За його словами, суму компенсації поки назвати неможливо.

«Це треба рахувати. Там розпиляли і вивезли заводи, там шахти затоплені, якщо є екологічна катастрофа — всі ці цифри треба рахувати», — сказав віце-прем’єр.

Він зазначив, що виступає за завершення війни та нормалізацію відносин з РФ у довгостроковій перспективі.

«Але це не буде за принципом «взяли і забули». Росія має заплатити ціну за свою агресію. І кінець війни — це гроші, заплачені за агресію, і повернення Криму, скільки б часу на це не пішло», — наголосив Кулеба.

Віце-прем’єр упевнений, що Крим повернеться в Україну, станеться це в момент максимального ослаблення Росії, коли півострів «просто вислизне з її ослаблих рук».

Нагадаємо, напередодні Міжнародний суд ООН в Гаазі оголосив рішення про юрисдикцію у справі «Україна проти Російської Федерації» на користь України.

Так, суд ООН ухвалив рішення не по суті справи, а саме щодо юрисдикції — про можливість застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму стосовно подій на Донбасі та застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації щодо утисків прав кримських татар у Криму.

Поділитись: