Військова прокуратура активно розслідує закупівлю Міністерством оборони рацій для армії.

Про це повідомляє Українська правда із посиланням на проект «Марлін» та судові матеріали.

Як зазначає видання, минулого тижня Печерський районний суд м. Києва дозволив військовій прокуратурі Центрального регіону отримати від Ради нацбезпеки і оборони протоколи та рішення щодо формування потреби у засобах радіозв`язку іноземного виробництва, проведення їх випробувань, визначення та розрахунку їх вартості, формування ціни закупівлі радіостанцій за державним оборонним замовленням, отримання офсетних компенсацій та інше.

Ідеться, зокрема, про закупівлю радіостанцій турецького виробництва «Aselsan», яку в 2017 році українські чиновники обрали на противагу ізраїльському виробнику «Elbit Systems».

Журналісти нагадали, що в квітні 2018 року в журналі «Новое Время» вийшло розслідування про те, як чиновники Міністерства оборони України організували закупівлю турецьких радіостанцій на суму 100 мільйонів доларів попри те, що дані станції не пройшли випробування, а також не поміщаються в танки Т-64БВ, для яких їх і закуповували.

У матеріалах кримінального провадження, якими володіє проект «Марлін» та що були опубліковані на УП, зокрема йдеться про наявність 4-х контрактів, укладених упродовж 2017-2018 років між державним підприємством «Спецтехноекспорт» та Міністерством оборони України на постачання турецького обладнання. Усі угоди носять конфіденційний характер.

Матеріали кримінального провадження
Фото:

Українська правда, проект "Марлін"

Також у наведених матеріалах йдеться про зацікавленість військової прокуратури зовнішньоекономічним контрактом, який був підписаний у жовтні 2017 року між ДП «Спецтехноекспорт» та компанією «Aselsan» в присутності президента України Петра Порошенка та президента Турецької Республіки Раджепа Таїпа Ердогана.

Матеріали кримінального провадження
Фото:

Українська правда, проект "Марлін"

Раніше Державне бюро розслідувань оприлюднило фрагменти записів телефонних розмов за участі військових посадовців про постачання бракованих бронежилетів. Аудіозапис опублікували на каналі бюро в Youtube.

Поділитись: