Віцепремʼєр-міністр — міністр розвитку громад і територій Денис Шмигаль повідомив, що військово-цивільні адміністрації, ймовірно, будуть працювати й після проведення виборів до об'єднаних територіальних громад та змін до Конституції.

Про це він заявив 28 лютого у Сєвєродонецьку, повідомляє кореспондент hromadske.

«У нас немає сумніву, що на підконтрольних територіях Луганської і Донецької областей у жовтні мають відбутись вибори до ОТГ. Але питання, яке висить у повітрі — співпраця і повноваження військово-цивільних адміністрацій — до моменту припинення збройної агресії, відновлення наших кордонів та відновлення миру — і ОТГ, які будуть обрані у жовтні», — повідомив Денис Шмигаль.

Також він додав, що початок обговорення змін до Конституції з Донецькою та Луганською областями — це «символічний крок», оскільки «думка донеччан і луганчан є критично важливою і для Верховної Ради, і для Кабінету міністрів».

Голова Луганської ОДА — керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай заявив, що поки триває війна, ВЦА, ймовірно, залишаться на лінії розмежування та на рівні областей.

Крім того, під час обговорення змін до Конституції, віцепремʼєр — міністр розвитку громад і територій Денис Шмигаль зазначив, що всім хочеться «не відчувати державу».

«Знати, що вона є, що вона сильна, що вона захищає нас, але з точки зору всіх адміністративних послуг, які має надавати держава або громада, хочеться, щоб держава була непомітною... У цьому і буде комфорт, отриманий від адміністративно-територіальної реформи й від змін до основного закону», — сказав він.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Вадим Пристайко виключив закріплення особливого статусу окупованої частини Донбасу в Конституції України.

Поділитись: