Економіка / Бізнес

Виконавча служба арештувала активи заводу Фірташа за $46 млн боргів перед російським банком

Finbalance
Економіка/Бізнес/Виконавча служба арештувала активи заводу Фірташа за $46 млн боргів перед російським банком
Зберегти
Вигляд
Державна виконавча служба арештувала кошти та майно «Рівнеазоту», який належить українському олігарху Дмитру Фірташу через його борги перед «дочкою» російського державного «Промінвестбанку».

Відповідне рішення ухвалили на підставі рішення суду від 15 січня, який залишив без змін рішення судів нижчих інстанцій про стягнення 45,9 мільйона доларів з компанії Фірташа.

Зазначається, що суд надав «Рівнеазоту» розстрочку для погашення заборгованості до 18 березня 2019 року. Водночас на самому заводі повідомили, що не мають достатньо коштів для погашення боргу, а у разі арешту майна «виконання рішення взагалі стане неможливим».

Зазначимо, що «Рівнеазот» належить до компанії Ostchem Holding Дмитра Фірташа та є одним з найбільших виробників добрив в Україні. Крім цього, завод є одним з найбільших підприємств Рівненської області. У суді компанія намагається відстрочити погашення боргів за кредитами, які отримала від російського банку.

29 січня Верховний суд дозволив компаніям групи Приват конфісковувати майно російських державних банків в Україні.

Зазначимо, що 12 вересня стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму. Після цього російський державний «Внешэкономбанк» направив позов проти України до Стокгольмського арбітражу через «експропріацію» активів.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Пов`язані новини