Йоко Оно (ліворуч) та Джон Леннон
Фото:

Вікіпедія

Вбивця Джона Леннона Марк Чепмен вибачився перед його дружиною через 40 років після злочину. Суд відмовив Чепмену у достроковому звільненні вже 11-ий раз.

Про це повідомляє BBC. 

Під час останнього слухання Чепмен звернувся до вдови Леннона Йоко Оно. У 1980 році Марк Чепмен на очах у жінки розстріляв Джона Леннона. Тепер він заявив, що вбив музиканта заради «слави». До слова, на момент вбивства Марку Чепмену було 25.

«Він був надзвичайно відомим. Я не вбив його через його характер або те, яким він був. Він був сім'янином. Він був іконою», — сказав чоловік.

Нині Чепмену 65, його описують як глибоко релігійного та набожного християнина, він працює клерком та вантажником в обмеженому районі в'язниці. Також він одружений, його жінка живе неподалік тюрми.

Марк Чепмен у 2010 році
Фото:

Getty

На засіданні Чепмен вкотре розкаявся у вбивстві Ленона та попросив вибачення у Йоко Оно за «біль, який він завдав їй». Однак Департамент виконання покарань вирішив відмовити Чепмену, зокрема, комісію занепокоїло висловлювання чоловіка «ганьба приносить славу». Вона рекомендувала вбивці Леннона «особистісний ріст і продуктивне використання часу».

У Департаменті Чепмену заявили, що його «егоїстичні дії вкрали шанс для майбутніх шанувальників відчути слова натхнення, які цей музикант подарував мільйонам людей».

«Ваш насильницький акт спричинив спустошення не тільки у сім'ї та колишніх учасників групи, але й усього світу», — йдеться в повідомленні.

Наступний раз Чепмен зможе попросити про умовно-дострокове звільнення через два роки.

Як вбили Джона Леннона?

Усесвітньо відомий музикант, учасник гурту The Beatles помер 8 грудня 1980 року. Ввечері того дня Леннон та Йоко Оно повертались у свою квартиру на Мангеттені зі студії. Пара працювала над спільним треком «Walking on Thin Ice». 

Марк Чепмен чатував на пару цілий день біля їхнього будинку. Коли музиканти повернулися, він п'ять разів вистрілив у спину Леннону, 4 рази — влучно. Після вбивства чоловік залишився на місці та чекав приїзду поліції. Пізніше виявилося, що Чепмен протягом трьох місяців планував вбивство музиканта. Лікарі виявили у нього параноїдальну шизофренію та маячний розлад.

Авторка: Ірина Сітнікова
Поділитись: