Міністерство закордонних справ Вірменії звинуватило Азербайджан в організації нападів на своїх громадян за кордоном.

Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Вірменії.

У заяві вказали, що останнім часом фіксують випадки насильства до громадян Вірменії, зокрема помітили перешкоджання роботі дипломатичних служб, вірменських громад за кордоном, знищення їхнього особистого чи службового майна.

У Вірменії запевняють, що напади на їхніх громадян організовують держструктури Азербайджану. У МЗС засудили такі дії, але не назвали конкретних випадків насильства щодо вірмен.

Проте напередодні у Москві сталася бійка між громадянами Вірменії та Азербайджану, передає «Російська служба BBC».

Московська поліція порушила кримінальну справу через масові бійки в ніч на 24 липня. Правоохоронці затримали 25 людей, причетних до бійок.

Зазначається, що декілька чоловіків розбивають автомобіль білого кольору з держномером Вірменії. Нападники розбивають скло та б'ють водія по голові.

Нагадаємо:

  • Бойові дії між Азербайджаном та Вірменією розпочались 12 липня на ділянці прикордонного Товузького району, що на північному сході Вірменії. Тоді Баку звинуватило Єреван в артилерійському обстрілі на кордоні з метою захоплення позицій.
  • У Міноборони Вірменії заявили, що збройні сили Азербайджану спробували захопити вірменський опорний пункт, прикриваючись артилерійським вогнем.
  • У 1988 році між вірменами та азербайджанцями спалахнув збройний конфлікт за контроль над спірними прикордонними територіями, передусім Нагірним Карабахом. Тривав він до 1994 року, коли сторони досягли перемир'я.
  • Водночас військові прикордонні сутички не припинялися і після цього. Одне з найбільш масштабних загострень сталося в Нагірному Карабасі у квітні 2016 року: тоді повідомляли про щонайменше 33 загиблих і понад 200 поранених з обох боків.
Поділитись: