Антимонопольний комітет України оштрафував на 528 тисяч гривень компанію «Юрія-фарм» за недобросовісну конкуренцію. Вона рекламувала препарат «Декасан», неправдиво заявляючи, що він «діє на коронавіруси».

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Регулятор встановив, що підприємство «Юрія-фарм» вчинило порушення, передбачене статтею 15 Закону «Про захист від недобросовісної конкуренції». Йдеться про введення в оману споживачів і можливе отримання конкурентної переваги над іншими виробниками лікарських засобів, які не поширювали неправдивих відомостей про лікувальні властивості власних препаратів.

Нагадаємо, «Юрія-фарм» поширило на українському телебаченні та в Youtube рекламу «Декасану», в якій зазначається, що він «діє» на коронавіруси.

У коментарі hromadske імунолог Федір Лапій тоді пояснив, що це — маніпуляція, а жодний препарат у світі не здатний побороти коронавіруси в організмі людини.

31 березня Антимонопольний комітет України надав обов'язкові для виконання рекомендації рекламодавцям, а також рекламним компаніям, телебаченню та ЗМІ, у яких зобов'язує не поширювати рекламу про ліки, які нібито можуть лікувати коронавірус.

Раніше Міністерство охорони здоров’я попередило про шахраїв, які продають псевдоліки від коронавірусної хвороби COVID-19, пандемію якої оголосила Всесвітня організація охорони здоров’я.

З початку епідемії COVID-19 в Україні підтвердили у 46 763 людей. З них 20 558 людини одужали, а 1 212 — померли від ускладнень. Наразі від хвороби лікуються 24 993 людини.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: