Один з найбільших виробників кримських вин і коньяків «Алеф Віналь» порушує міжнародні санкції Євросоюзу й України, запроваджені після анексії Росією Криму.

Про це йдеться у спільному розслідуванні телеканалу «Настоящее время» і антикорупційного проєкту «Муніципальний сканер».

Розслідування, яке вели майже два роки, отримало назву «Кримський архів».

Журналісти з’ясували, що компанія «Алеф-Віналь», відома винами «Золота Амфора» та Villa Krim, а також коньяками Klinkov і «Жан-Жак», як і раніше використовує кримські заводи для виробництва своєї продукції. Незважаючи на міжнародні санкції, товари «Алеф-Віналь» успішно продаються в Україні, Росії, Європі та США.

За даними журналістів, після анексії Криму в березні 2014 року компанія «Алеф-Віналь», за якою стоїть бізнесмен з Дніпра Вадим Єрмолаєв, юридично розділила свій бізнес на українську і російську частини. ТОВ «Алеф-Виналь-Крым» зареєструвалася в російському реєстрі в листопаді 2014-го.

Водночас серед засновників групи як і раніше залишаються компанії з Кіпру, Британських Віргінських островів, а до 2018 року серед опосередкованих засновників була компанія з Австрії. Таким чином, ці компанії порушили санкції Євросоюзу, які з літа 2014 року забороняють європейським компаніям відкривати новий бізнес в анексованому Криму.

Після анексії українського півострова «Алеф-Виналь-Крым» багаторазово отримував кредити у російського Національного комерційного банку, який перебуває під санкціями ЄС і США з 2014 року. З моменту анексії півострова компанія також виконала щонайменше 4 контрактів уряду Росії на загальну суму майже 2 млн доларів. Серед замовників, зокрема, завод шампанських вин «Новий Світ» і «Севастопольський Виноробний Завод».

В «Алеф-Віналь», яка зареєстрована на материковій частині України, запевнили журналістів, що не мають активів в анексованому Криму і не ведуть там свою діяльність. Водночас у компанії відмовилися розповісти, звідки береться основна частина виноматеріалів. В «Алеф-Виналь-Крым», яка зареєстрована у Росії, сказали, що їхня продукція призначена тільки для російського ринку, на відміну від підприємства в Україні, але на російській версії сайту вказано протилежне.

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний міжнародною спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала українську територію.

Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі» та запровадили санкції проти Росії.

Поділитись: