Вирощених у неволі шотландських диких кішок уперше переселили в дику природу, щоб урятувати вид від вимирання

Одна з перших випущених у національний парк Кернгормс шотландських диких кішок
Одна з перших випущених у національний парк Кернгормс шотландських диких кішокTelegram / Saving Wildcats

Шотландських диких кішок, виведених у неволі, вперше випустили до найбільшого національного парку Великої Британії. Так зоозахисники намагаються врятувати цей вид, який перебуває під загрозою зникнення.

Про це повідомляє BBC з посиланням на організацію Saving Wildcats, яка займається порятунком диких котів.

Організація почала випускати котів у парк Кернгормс, що на північному сході Шотландії, минулого тижня. Загалом найближчим часом у дику природу переселять 22 тварин.

Протягом наступних трьох років випустять приблизно 60 диких котів.

«Настав час дати "гірському тигру" найкращі шанси на виживання», — зазначив Девід Філд, голова правління Saving Wildcats і головний виконавчий директор Королівського зоологічного товариства Шотландії.

Доктор Гелен Сенн, керівниця проєкту та голова наукових і природоохоронних програм Королівського зоологічного товариства Шотландії, сподівається, що ця ініціатива покладе початок повному відновленню останнього місцевого виду диких котів Шотландії.

«На жаль, диким м’ясоїдним тваринам важко вижити, і сумна реальність полягає в тому, що деякі з диких котів, яких ми випускаємо, не виживуть через такі загрози як дорожній рух. Їхнє виживання залежить від індивідуальної поведінки в новому середовищі», — пояснила Гелен Сенн.

За її словами, перед тим як випустити кішок у дику природу, команда Saving Wildcats помістила їх у великі вольєри.

Зоозахисники спиралися на успішний досвід відновлення м’ясоїдних тварин, як-от іберійська рись в Іспанії та Португалії. Проте дослідники не можуть до кінця спрогнозувати, як шотландські кішки адаптуються в дикій природі.

«Однак ми знаємо, що бездіяльність призведе до зникнення. Оскільки людська діяльність спричинила зменшення чисельності дикої кішки, на нас лежить відповідальність негайно вжити заходів, щоб захистити одного з наших найрідкісніших ссавців», — пояснила вона.