У суді Нікополя почали розглядати справу щодо обвинувачення українця у справі масштабної кібератаки, біль відомої як поширення вірусу Petya.

У суді Нікополя почали розглядати справу щодо обвинувачення українця у справі масштабної кібератаки, біль відомої як поширення вірусу Petya.

Про це повідомляє прес-служба суду.

Кримінальне провадження до суду надійшло 11 червня 2018 року. У ньому громадянин України Сергій Неверов обвинувачується за частиною 1 статті 361-1 Кримінального кодексу (створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут).

Справа проти українця стосується масштабних кібератак вірусом Petya, який атакував десятки українських установ та організацій улітку 2017 року.

Обвинувачений — уродженець Росії, проживає в Нікополі. 15 червня відбулось підготовче засідання у справі. На суд чоловік не з’явився, через що засідання перенесли.

Нагадаємо, 27 червня комп'ютерний вірус-вимагач атакував українські банки, державні та приватні підприємства, медіа, державні відомства. 

Також повідомлялося, що вірус-вимагач уразив комп’ютери підприємств Європи та США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цифровий апокаліпсис через недбалість: що треба знати про наймасштабнішу хакерську атаку в Україні.

У кіберполіції заявили, що вірус Ransom: Win32 / Petya поширювався за допомогою бухгалтерського програмного забезпечення M.E.Doc, розробленого в Україні.

Фахівці з кібербезпеки заявляли, що вірус Petya насправді лише маскується під здирника, і був створений, щоб одразу видаляти всі дані з комп'ютера.

Поділитись: