Вищий суд ООН зобов'язав Ізраїль допустити безперешкодне постачання допомоги до Сектору Гази

Міжнародний суд ООН зобов'язав Ізраїль допустити постачання продовольства й медичної допомоги до Сектору Гази, щоб запобігти голоду. Ізраїль назвав звинувачення у блокуванні допомоги «абсолютно необґрунтованими».
Про це пише BBС.
Рішення Міжнародного суду ООН з'явилося після того, як минулого тижня була опублікована доповідь Глобальної ініціативи «Інтегрована класифікація фаз продовольчої безпеки», що здійснюється Всесвітньою продовольчою програмою та іншими організаціями. У доповіді було попередження про те, що в Секторі Гази розвивається «катастрофічна» ситуація.
Там зазначається, що 2,2 мільйона жителів палестинського анклаву «стикаються з високим рівнем гострої нестачі продовольства», і що голод, за прогнозами, може уразити північ території до кінця травня.
У своєму рішенні Міжнародний суд ООН заявив, що в Секторі Гази «вже не лише існує загроза голоду, а голод уже наступає». За даними спостерігачів ООН, 31 людина (із яких 27 дітей) вже померла від недоїдання і зневоднення.
У суді постановили, що Ізраїль повинен діяти «без зволікань», щоб дозволити «надання терміново необхідних базових послуг і гуманітарної допомоги» жителям Сектору Гази.
Найбільш необхідна допомога включає харчі, воду, електроенергію, паливо, житло й одяг, а також засоби гігієни та медикаменти, йдеться у повідомленні.
У відповідь на постанову суду Міністерство закордонних справ Ізраїлю заявило, що продовжує «просувати нові ініціативи й розширювати наявні, щоб забезпечити безперервний потік допомоги в Сектор Гази наземним, повітряним і морським шляхом», працюючи з ООН та іншими організаціями.
В останні місяці на в'їзд до Сектору Гази з Єгипту неодноразово утворювалися довгі черги з вантажівок із гуманітарною допомогою. А в бік Ізраїлю лунали звинувачення в тому, що він проводить складні й довільні перевірки постачання.
Утім, Ізраїль заявив, що угруповання ХАМАС забирає більшу частину допомоги, яка надходить до Сектору Гази, і звинуватив ООН у нездатності розподілити те, що залишилося, серед цивільного населення.
Авторка: Дар'я Головко
- Поділитися: