Визнання української церкви іншими церквами залежатиме від інклюзивності ПЦУ — архімандрит Говорун
Визнання нової української церкви іншими православними церквами залежатиме від власної відкритості та інклюзивності Православної церкви України (ПЦУ). Про це в ефірі The Sunday Show на Громадському сказав архімандрит, богослов та науковець, професор університету Лойола—Мерімаунт у Лос—Анджелесі Кирило Говорун.
За його словами, деякі церкви будуть демонструвати свою стриманість, «довго і формально», визнаючи Православну церкву України. «Але зрештою, я гадаю, буде визнання нової українсьої церкви», — сказав архімандтрит..
«Однак, дуже багато залежить від самої ПЦУ. Наскільки сама вона демонструватиме свою відкритість, чесність, а головне інклюзивіть. Бо це останнє означатиме найбільше. Церкви, які захочуть визнати нову церкву, будуть дивитися на те, чи українська церква просто націоналістична, і є відображенням правого популізму, чи все ж вона ідеологічно нейтральна, поза політикою, що вона дійсно відкрита до меншин в Україні. Бо і сам Вселенський патріархат наголошував, що нова церква має приймати всіх громадян України», — додав Говорун.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Про що йдеться у тексті томосу для Православної церкви України?
Нагадаємо, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України.
6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав предстоятелю новоствореної Православної церкви України Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.
Уже 7 січня томос виставлять у Софійському соборі, де його зможуть побачити всі охочі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Зима минула» для розділення: промова Вселенського патріарха під час вручення томосу Україні
15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЯк Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я
- Поділитися: