Омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що усі 28 нелегальних мігрантів з В’єтнаму, які незаконно утримувались на Київщині, отримали тимчасовий притулок, їжу та вийшли на зв’язок із рідними.

Денісова розповіла, що в'єтнамські мігранти незаконно утримувались на Київщині упродовж 3 місяців у підвалі приватного будинку: невідомі відібрали у них документи та одяг.

Поліція Київщини 24 жовтня повідомила, що звільнила незаконно утримуваних в'єтнамців та затримала підозрюваного у їх поневоленні.

Представники Офісу омбудсмена виїхали на місце події, вони зустрілися з в’єтнамцями: 26 осіб зараз перебувають у Васильківській поліції, двоє — у лікарні. Серед постраждалих — 7 жінок та один неповнолітній.

25 жовтня іноземці вперше за 3 місяці поговорили зі своїми сім’ями — для них забезпечили телефонний зв'язок. А поліцейські надали постраждалим їжу та теплий одяг.

Денісова наголосила, що іноземцям, які стали жертвами шахраїв в Україні, «мають бути забезпечені всі належні умови під час перебування на території України».

Раніше поліція Київщини повідомила, що затримала чоловіка, який незаконно утримував 28 громадян В'єтнаму у селищі Глеваха на Київщині. В'єтнамців відвезли до відділку, нагодували і готуються передати їх відповідним органам.

Держприкордонслужба стверджує, що за 26 років незалежності України прикордонники виявили близько 330 тисяч нелегальних мігрантів.

Поділитись: