Ошукані вкладники банку «Михайлівський» отримають виплати Фонду гарантування вкладів у разі ухвалення змін до закону «Про відшкодування фізичним особам шкоди, заподіяної зловживаннями в сфері банківських і фінансових послуг».

Ошукані вкладники банку «Михайлівський» отримають виплати Фонду гарантування вкладів фізосіб на загальну суму понад 1,2 млрд грн, у разі ухвалення змін до закону «Про відшкодування фізичним особам шкоди, заподіяної зловживаннями в сфері банківських і фінансових послуг».

Про це заявив директор-розпорядник Фонду Костянтин Ворушилін, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, відшкодування вкладів отримають близько 14 тисяч осіб у термін не пізніше, ніж через 20 днів з дня набуття чинності закону. 

«Наразі Фонд має достатньо коштів для здійснення виплат і не планує найближчим часом звертатися за додатковим фінансуванням до Міністерства фінансів», — сказав він.

Законопроект про «Відшкодування фізичним особам через систему гарантування вкладів фізичних осіб шкоди, заподіяної зловживаннями у сфері банківських та інших фінансових послуг» (№5390), що передбачає поширення на ошуканих вкладників гарантій відшкодування коштів через систему гарантування вкладів і посилення відповідальності банків, був зареєстрований у Верховній Раді 14 листопада 2016 року.

Його ініціатором є президент, який визначив цей законопроект як невідкладний і звернувся до парламентаріїв з проханням 15 листопада поставити його на голосування і проголосувати.

Документом до вкладу прирівнюються кошти, залучені від фізособи як позика або внесок у небанківську фінустанову через уповноважений банк, який на день набуття чинності законопроекту визнаний неплатоспроможним і який не поінформував цю фізособу про поширення на нього гарантій в рамках закону про систему гарантування вкладів.

В такому випадку фізособа прирівнюється до вкладника і отримує право на відшкодування коштів.

Поділитись: