Влада Білорусі визнала «Радіо Свобода» «екстремістською» організацією

Білоруське Міністерство внутрішніх справ внесло до списку «екстремістських формувань» інтернет—ресурси білоруської служби «Радіо Свобода».

Про це білоруські силовики повідомили у Telegram.

Тепер на сайті МВС видання внесене до переліку «причетних до екстремістської діяльності».

«Міністерство внутрішніх справ 23 грудня 2021 року визнало екстремістським формуванням групу громадян, які об’єдналися за допомогою інтернет-ресурсів "Радыё Свабода"», — йдеться в повідомленні.

На початку грудня суд у Мінську також визнав екстремістськими акаунти білоруської служби «Радіо Свобода» у соціальних мережах.

Президент медіакорпорації «Радіо Вільна Європа» Джеймі Флай тоді заявив, що ЗМІ «категорично відкидає цей безглуздий ярлик». У його заяві наголошувалося, що редакція прагне й надалі надавати об’єктивні новини й інформацію білоруському народу.

Придушення свободи слова

Наразі у Білорусі «екстремістськими» визнано близько 300 каналів та чатів у Telegram. Зазвичай на тлі того, як влада Білорусі оновлює свій список «каналів-екстремістів», постійно створюються нові.

Наприкінці жовтня влада Білорусі заблокувала у країні доступ до сайтів Deutsche Welle, «Настоящее время», «Новый час» тощо. У вересні в Білорусі також заблокували сайт «Комсомольської правди» через публікацію про вбитого КДБ Білорусі айтівця Андрія Зельцера.

Автора матеріалу Геннадія Можейка оголосили «небажаним» на території Росії та вислали з Москви до Білорусі, де помістили до СІЗО за звинуваченням про розпалювання ненависті та образу представника влади.

Крім того, «екстремістським» визнали Telegram-канал видання «Єврорадіо». А телеграм-канали NEXTA, NEXTA-Live та LUXTA оголосили «екстремістським формуванням».