ENRU

Влада Іспанії призначила свого начальника поліції в Каталонії

Влада Іспанії призначила нового начальника місцевої поліції Каталонії з метою недопущення референдуму про незалежність.

Як повідомляє ВВС, полковник цивільної гвардії Дієго Перес де лос Кобос стане главою і каталонської і іспанської поліції в автономному регіоні.

Цей крок влади в Мадриді обгрунтували необхідністю «досягнення кращої координації дій правоохоронних сил».

Проте влада Каталонії відмовилися приймати постанову, вважаючи, що це є втручанням у справи місцевої поліції.

Міністр внутрішніх справ Каталонії Жоакім Форн повідомив, що місцевий уряд відкидає втручання в справи регіональної поліції. Поки неясно, як місцева влада і поліція можуть не виконати розпорядження Мадрида.

Тим часом, у регіон стягують тисячі поліцейських для недопущення референдуму. Конституційний суд визнав його незаконним, однак лідери Каталонії не мають наміру від нього відмовлятися.

Центральна влада Іспанії в Мадриді намагається запобігти проведенню референдуму про незалежність Каталонії, який заплановано на 1 жовтня. 

9 листопада 2015 року парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність регіону від Іспанії. Уряд Іспанії одразу оскаржив це рішення, тому дія резолюції була призупинена.

6 вересня 2017 року парламент Каталонії  вкотре підтримав проведення референдуму про незалежність. 7 вересня суд в Іспанії призупинив проведення референдуму.

11 вересня у Барселоні близько мільйона людей вийшли на підтримку незалежності Каталонії.

12 вересня прокуратура Іспанії наказала вилучати скриньки та бюлетені для референдуму у Каталонії

21 вересня Мінекономіки Іспанії запропонувало Каталонії автономне фінансування замість незалежності.

У Каталонії проживає 16% населення Іспанії, і цей регіон генерує майже 19% ВВП країни. Серед каталонців поширене переконання, що влада в Мадриді забирає у регіону набагато більше, ніж дає.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram