Влада Києва заперечила можливість витоку інформації з міських камер відеоспостереження

Київська влада запевнила, що столична система відеоспостереження безпечна навіть попри використання китайських камер Hikvision. Раніше журналісти проєкту «Схеми» наголошували, що такі камери можуть передавати інформацію на сервери виробника, втім, державні структури мають змогу захиститися від стеження.

Про це повідомив керівник цифрової трансформації Києва і заступник міського голови Петро Оленич.

«Хочу підкреслити, що комплексна система відеоспостереження Києва використовує власну закриту мережу. Це означає, що передача інформації виробнику чи іншим стороннім особам неможлива», — наголосив посадовець.

За його словами, систему регулярно перевіряють відповідні органи безпеки. Вона працює понад 5 років і «жодних подібних інцидентів за цей час не зафіксовано».

Напередодні журналісти проєкту «Схеми» встановили, що сотні тисяч систем відеоспостереження в Україні передають інформацію на сервери китайського виробника. Це зумовлює безпекові ризики.

Ідеться про продукцію китайських компаній Hikvision та Dahua, імпорт яких у США заборонений через «загрозу національній безпеці». В Україні ж їх встановлюють як державні підприємства і приватні компанії, так і прості українці.

Міністерство внутрішніх справ розповіло журналістам, що у системі «Безпечне місто» працюють близько 24 тисяч камер цих двох виробників.

А втім, для унеможливлення ризиків витоку інформації до Китаю системи відеоспостереження перебувають у закритій локальній мережі без можливості виходу в загальнодоступну мережу інтернет, а в деяких випадках налаштований доступ лише до окремих адрес із забезпеченням шифрування.