Директорка Департаменту культури Києва Діана Попова назвала причиною ймовірної передачі культурного комплексу «Кінотеатр «Київ» до комунального управління можливість Києва краще керувати майном комплексу. Теперішні управлінці — орендарі комплексу ТОВ «Культурний центр «Кінотеатр «Київ» — з таким твердженням не погоджуються.

«Це була моя пропозиція (передати коплекс у комунальне управління — ред.), тому що в нас є ефективне комунальне підприємство, яке впродовж останніх трьох років довело свою ефективність і ми точно в змозі це зробити», — сказала директорка Департаменту Попова Громадському після зустрічі орендарів і департаменту 10 січня.

Вона зазначила, що рішення щодо передачі управління кінотеатру «Київ» до мережі комунальних кінотеатрів «Київкінофільм» ще остаточно не ухвалене.

«Це питання (передачі управління кінотеатром «Київ» до мережі комунальних кінотеатрів «Київкінофільм» — ред.) вирішене Департаментом культури, для того, щоб його підтвердити, ми сьогодні (10 січня — ред.) і зібралися у Департаменті комунальної власності, це має бути спільне рішення», — сказала Попова.

Заступниця директорки кінотеатру «Київ» Ірина Шинкаренко сказала Громадському, що не погоджується з думкою про ефективніше управління кінотеатру містом.

«Ми вважаємо, що «Київкінофільму» є чим займатися — у них 17 кінотеатрів і роботи там досить багато, тому ми вважаємо, що культурний центр «Кінотеатр «Київ», який впродовж 20 років свою політику вимальовував, мистецьку, має так і залишатися, таким осередком культури в місті», — сказала Шинкаренко.

Вона додала, що зустріч 10 січня з представниками департаментів комунальної власності та культури стала для неї «не зовсім очікуваною». Команда кінотеатру чекала на перемовини щодо продовження оренди. Утім на самій зустрічі представники Департаменту говорили про порядок передачі комплексу в комунальне управління.

«Зустріч для нас виявилася не зовсім очікуваною, тому тепер ми зберемо колектив і будемо радитися, що нам робити», — сказала Шинкаренко.

Це була перша зустріч представників департаментів і орендарів кінотеатру після закінчення договору оренди — 4 січня 2019 року.

Нагадаємо, у Департаменті комунальної власності Громадському повідомили, що оренду ТОВ «Культурний центр «Кінотеатр Київ» продовжувати не будуть.

Раніше в Київській міській державній адміністрації причину ймовірної передачі до комунальної мережі назвали «постійні звернення орендаря з проханням зменшити вартість оренди».

Будівля кінотеатру «Київ» знаходиться у комунальній власності міста, а з 1999 року перебувала в користуванні товариства з обмеженою відповідальністю «Культурний центр «Кінотеатр «Київ». 4 січня у товариства закінчився договір оренди.

Кінотеатр «Київ» відкрили у 1952 році — йому 66 років. З 2000 до 2002 кінотеатр реставрували. Нині він має три зали: «Червоний», «Синій» та «Сінематека».

Поділитись: