Влада Київщини запевнила, що активності з боку кордону Білорусі немає
Ситуація на території Київщини — спокійна та під контролем, а з боку білоруського кордону активностей не фіксували.
Про це повідомили голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба та керівник Нацполіції Київської області Андрій Нєбитов.
За словами Кулеби, останніми днями було багато інформації щодо можливого нового вторгнення російських військ з боку білоруського кордону. Тому очільник Київської ОВА разом з керівництвом обласної поліції виїхали перевірити засоби безпеки.
«На сьогодні все в області спокійно. Інформація із соцмереж не відповідає дійсності щодо того, що тут ведуться якість активні дії. Все наразі у Київській області нормально, ситуація повністю під контролем сил безпеки», — заявив Кулеба.
А втім, він наголосив, що тепер Київська область постійно перебуває під загрозою вторгнення та ракетних ударів.
Очільник Нацполіції Київщини розповів, що правоохоронці несуть службу у посиленому режимі. У Чорнобильській зоні повністю відновлена поліцейська діяльність, на місці працюють всі наряди. Тож будь-яка інформація щодо пересування ворога буде відома завчасно.
Окрім того, у Чорнобильскій зоні працює Нацгвардія, прикордонники та окремо — сили безпеки, пов'язані із ЗСУ.
Генштаб ЗСУ звітував увечері 28 травня, що ситуація на Волинському та Поліському напрямках залишається без суттєвих змін.
Визначені підрозділи збройних сил білорусі на ротаційній основі продовжують виконувати завдання з охорони білорусько-українського кордону, угруповання посилено підрозділами бригад внутрішніх військ міністерства внутрішніх справ республіки. Також зберігається загроза ракетних та авіаційних ударів по об’єктах на території України.
Для забезпечення посиленого адміністративно-поліцейського та контррозвідувального режимів у білорусі до 31 серпня 2022 року вводяться тимчасові обмеження на в’їзд та перебування у прикордонних з Україною Брагінському, Лоївському та Хойницькому районах Гомельської області.
Участь Білорусі у війні
Хоча регулярні збройні сили цієї країни не беруть участь у повномасштабному вторгненні в Україну, російські війська використовували Білорусь як майданчик для наступу на Київщину та Житомирщину. Також рф використовує білоруську інфраструктуру для перекидання своїх військ, розміщення авіації. ракетних установок та лікування військових.
За підрахунками моніторингової групи «Беларускі Гаюн», з Білорусі по Україні запустили щонайменше 631 ракету.
- Поділитися: