ENRU

Влада Києва планує відмовитись від російського програмного забезпечення

Міська влада Києва має намір відмовитись від використання програмного забезпечення та телекомунікаційного обладнання, що розроблено і виготовлено російськими компаніями.

Відповідний проект рішення, який передбачає вжиття заходів з кібербезпеки, депутати підтримали на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань транспорту, зв’язку та реклами, повідомляє прес-служба Київради.

Цей документ пропонує заборонити використання російського програмного забезпечення. «Дана заборона поширюватиметься на місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та комунальні підприємства, установи й організації. Також забороняється використання ПЗ країни-агресора для закупівель», – йдеться у повідомленні.

Натомість, відповідно до проекту рішення, протягом цього року виконавчий орган Київради має розробити і впровадити вітчизняні програмні продукти, якими будуть користуватися органи місцевої влади та комунальні підприємства. Зауважується, що при цьому витрати з міського бюджету не потрібні.

Також місто має намір забезпечити технічний та криптографічний захист інформації у сфері житлово-комунального господарства. Також до кінця року заплановано створити загальноміську систему нарахувань за житлово-комунальні послуги.

Нагадаємо, що 12 травня новий вірус із вимогою викупу вразив десятки тисяч комп’ютерів у різних країнах. Найбільше таких випадків виявлено в Росії, Україні і Тайвані.

Зокрема, подібної атаки зазнали лікарні Британії, іспанська компанія Telefonica, в Росії подібний вірус вразив внутрішню комп'ютерну систему МВС, а також компанію «Мегафон».

Пізніше видання The Telegraph повідомило, що хакери, вірусна атака яких заблокувала файли, ймовірно пов’язані з Росією.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram