У Верховній Раді зареєстрували два закопроєкти №3713 та №3714, які пропонують офіційно реєструвати народжених і померлих у Криму в умовах його тимчасової окупації.

Про це повідомляє представництво президента в Автономній Республіці Крим.

Зокрема, законопроєкт №3713 регулює запровадження адміністративної процедури державної реєстрації фактів народження та смерті, які відбулися на тимчасово окупованій території України в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі. А законопроєкт №3714 звільняє від адміністративної відповідальності за несвоєчасне подання документів про реєстрацію народження дитини в тимчасово окупованому Криму.

До розробки законопроєктів долучилися Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та правозахисні організації. Свою чергою, Міністерство юстиції вже висловило готовність забезпечити виконання законопроєктів у разі їхнього ухвалення.

«Впровадження адміністративної процедури реєстрації актів народження — це довгоочікуваний крок зі сторони української влади на зустріч людям, які живуть в окупації та протидія “колоніальній політиці” Росії на території Криму», — зазначила перша заступниця постійного представника президента України в Криму Дар’я Свиридова.

Вона пояснила, що впровадження реєстрації народжень і смертей у Криму дозволить розширити доступ до українських адміністративних послуг для жителів окупованої території — зокрема безвізу, отримання біометричного паспорта, доступу до української освіти тощо.

Раніше постійний представник президента в АР Крим Антон Кориневич заявив, що Росія в анексованому Криму продовжує утискати проукраїнське населення і натомість сприяє незаконному переміщенню на півострів росіян, аби збільшити частку «лояльного» до окупаційної влади населення.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись: