Уряд Російської Федерації розформував робочу групу, яка працювала над проєктом електронної версії Великої російської енциклопедії, яка мала стати аналогом «Вікіпедії». Однак це не означає припинення її створення, запевнили учасники проєкту.

«Ліквідувати міжвідомчу робочу групу з питань, пов’язаних зі створенням на основі електронної версії Великої російської енциклопедії та інших російських наукових енциклопедій загальнонаціонального науково-освітнього інтерактивного енциклопедичного порталу», — йдеться в розпорядженні російського уряду від 11 травня.

Причини такого рішення не повідомляються.

ОНОВЛЕННЯ: Пізніше радниця відповідального редактора АТ «Велика російська енциклопедія» (яке реалізує проєкт) Катерина Чуковська і колишній член уже розформованої робочої групи Олексій Волін повідомили виданню «Открытые медиа», що припинення роботи групи не означає припинення роботи над проєктом. На момент публікації новини цієї інформації не було, тож приносимо вибачення в читачів за неточність у заголовку й тексті новини.

Ідея створити російський аналог «Вікіпедії» виникла ще в 2016 році. Основою для неї мала стати 35-томна Велика російська енциклопедія, яка нараховує 80 тисяч статей. Пізніше, в 2019 році, на засіданні Ради з російської мови, про цю ідею нагадав Володимир Путін.

Як підрахувало російське видання Znak.com, із федерального бюджету РФ на проєкт російського аналога «Вікіпедії» на 2020 рік заклали майже 2 мільярди рублів.

Нагадаємо, в лютому суд у Москві оштрафував Facebook та Twitter на 4 мільйони рублів кожну через відмову перенести свої сервери з даними про російських користувачів у Росію.

Поділитись: