ENRU

Влада США планує висунути звинувачення засновнику WikiLeaks

D920b92ae37f2020f
Влада США планує офіційно пред'явити звинувачення Джуліану Ассанжу, архів Wikimedia Commons

Влада США планує офіційно висунути звинувачення засновнику організації WikiLeaks Джуліану Ассанжу і домогтися отримання ордера на його арешт.

Як повідомляє The Washington Post, останні кілька тижнів прокуратура США займалася складанням чорнової версії звинувачення на адресу членів WikiLeaks та її засновника.

Документ, імовірно, включає звинувачення в змові, крадіжці державної власності і порушення закону про шпигунство. Для висунення звинувачень знадобиться схвалення керівників Мін'юсту США.

The Washington Post зазначає, що Адміністрація Барака Обами вирішила відмовитися від висунення звинувачень Ассанжу, оскільки секретні документи публікував не тільки ресурс WikiLeaks, а й американські ЗМІ.

Також CNN пише, що раніше у прокуратури були сумніви щодо можливості кримінального переслідування Ассанжа, оскільки це може суперечити першій поправці конституції США про право на свободу слова.

Портал WikiLeaks був заснований Джуліаном Ассанжем в 2006 році. Команда сайту публікує секретні документи, отримані від інформаторів.

У 2010 році правоохоронні органи Швеції висунули проти Ассанжа звинувачення в сексуальних злочинах і запросили Велику Британію депортувати засновника WikiLeaks, який знаходився на її території.

Ассанж відкинув звинувачення, а також припустив, що правоохоронні органи Швеції можуть видати його США.

Британія погодилася видати Ассанжа, але йому надав політичний притулок Еквадор.

З червня 2011 року Ассанж знаходиться в посольстві Еквадору в Лондоні, якщо він покине дипмісію, його чекає екстрадиція до Швеції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Засновник WikiLeaks Ассанж відмовився від екстрадиції до США.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram