У Луганській області сьогодні, 18 липня, люди протестували проти поганого стану доріг. В акції взяли участь два десятки місцевих мешканців, кілька активістів, та навіть долучились чотири кандидати у депутати по мажоритарних округах. Протягом 35 хвилин протестувальники перекривали дорогу між Сєвєродонецьком та Старобільськом, біля села Нижньопокровка.

Про це повідомив кореспондент Громадського.

Під час акції кандидати та активісти тримали красномовні плакати «2018 був роком доріг», «Владо, де дороги?», «SOS Байдівка. Повне бездоріжжя».

«Акцію присвячено стану доріг у Луганській області та бездіяльності тих органів влади, які відповідають за це, — розповів у коментарі Громадському координатор заходу та кандидат у депутати Євгеній Васильєв. — За 2018 рік, який тодішній голова ОДА Юрій Гарбуз оголосив роком доріг, зробили всього 13 км шляху. А у сусідній Донецькій області зробили більше 200 км. Більше того, на тій дорозі, яку зробили цього року — між Станицею Луганською та Петропавлівкою — на ній вже є латки».

Начальник служби автомобільних доріг у Луганській області Юрій Бережно повідомив Громадському, що з 1200 км доріг державного значення ремонту потребують більш ніж 80%. Він пояснив це системним недофінансуванням, впливом війни та відсутністю залізничного сполучення, внаслідок якого всю фермерську продукцію доводиться перевозити вантажним транспортом. А це, своєю чергою, сильно впливає на стан дорожного полотна. 

«Коли формувався бюджет на цей рік, нас, на жаль, не почули. Але якщо запрацює та програма, яка вже була презентована у «Укравтодорі» та Кабінеті міністрів, то за три роки всі основні дороги — а це 70-80% від доріг, які потребують капітального ремонту. Але якщо фінансування залишиться на тому ж рівні, то буде потрібно 10 років. Але ми розуміємо, що цього часу у нас немає».

В підсумку, радник голови ОДА та начальник обласної служби автомобільних доріг запросили кандидатів та активістів на колегію облдержадміністрації з проблем автодоріг, яка відбудеться 25 липня.

Поділитись: