Блогер та маркетолог Роман Рибальченко заявляє, що його побив власник інтернет-магазину Stylus Андрій Карпюк. Причиною, за словами Рибальченка, стало те, що він хотів особистов повернути електронну книгу Amazon, яку він купив у магазині Stylus і яка виявилася краденою.

Блогер та маркетолог Роман Рибальченко заявив, що його побив власник інтернет-магазину Stylus Андрій Карпюк. Причиною, за словами Рибальченка, стало те, що він хотів особистов повернути електронну книгу Amazon, яку він купив у магазині та яка виявилася краденою. Тепер блогер вимагає публічних вибачень і морального відшкодування. Андрій Карпюк, у свою чергу, не визнає провини.

Версія Романа Рибальченка

У коментарі Громадському Рибальченко розповів, що купив книгу Amazon Kindle Paperwhite для подарунку другу. Після покупки за допомогою служби підтримки Amazon він з'ясував, що пристрій у системі визначений як «загублений чи крадений».

Зазначимо, це не рідкісне явище. В Україні немає офіційного постачальника Amazon, і оскільки цим займаються багато приватних підприємців, схожі випадки трапляються.

Рибальченко пояснив, що після придбання звернувся безпосередньо до контакт-центру Stylus, аби повернути товар. У магазині відповіли, що «їм невідомо про компанію Amazon» і запропонували написати скаргу на пошту.

Також він повідомив, що йому вдалось зв'язатись із знайомим, який працює менеджером в інтернет-магазині: той пообіцяв йому, що товар можна буде повернути.

Однак, на цьому ситуація не закінчилась. Товариш Рибальченка повідомив йому, що власник Stylus Андрій Карпюк буде присутній на конференції The MarketingJazzz Fest, яка проходила в Одесі 1 червня. Тому він вирішив зустрітись з ним особисто.

Рибальченку вдалось домовитись із Карпюком у Facebook про особисту зустріч на конференції, на яку він прийшов із електронною книгою та своїм ноутбуком. За якийсь час до нього підійшов власник компанії Stylus.

«Моя мотивація була така. Я просто хотів розповісти власнику цієї компанії, як спілкується колл-центр, наскільки нелегко, коли споживач стикається з такою ситуацією... Я розумію, що це могло статись з багатьма, з будь-яким магазином. Я хотів розповісти про роботу його служби підтримки», — зазначив Рибальченко.

«Я сидів з ноутбуком, біля мене лежав девайс, я готовий був його віддати. У мене не було бажання його провокувати», — додав він.

Ситуація, за словами Рибальченка, розвивалась наступним чином: власник інтернет-магазину підійшов до нього і з обуренням запитав, навіщо його відволікли від конференції.

На це Рибальченко відповів фразою, у якій використав нецензурне слово. «Тобто ви мене звинувачуєте, що ваш магазин продав мені крадений товар?», — передав свої слова Рибальченко. (нецензурне слово замінене словом «крадений», — ред.)

Це, на його думку, спровокувало Карпюка. Після цього, за словами постраждалого, він кинув його ноутбук на підлогу та вдарив блогера кулаком у брову. «Було декілька ударів, мені здається більше трьох», — сказав він.

При цьому, за словами Рибальчечнка, свідком події став його друг, який втихомирив Карпюка. Внаслідок нападу, за словами блогера, йому розбили брову, він викликав швидку і лікарям довелось наклали два шви. «Пройшов огляд у судмедексперта. Зробили рентген, весь цей тиждень проходив лікарів у Києві. Потрібно повторно відвідати офтольмолога», — розповів він.

Версія Андрія Карпюка

У свою чергу, власник Stylus Андрій Карпюк у коментарі Громадському повідомив, що на момент інциденту в Одесі проблема з купівлею гаджету вже була вирішена.

Власник інтернет-магазину Stylus Андрій Карпюк. За його словами, він не розбивав брову блогеру Роману Рибальченку. Водночас учасник інциденту визнає свою «надмірну емоційність» Фото: сторінка Карпюка у Facebook

За його версією, коли він підійшов до Рибальченка, той одразу зустрів його нецензурною лексикою. Це його обурило і він сприйняв це як «хамство».

Також Карпюк стверджує, що не кидав на підлогу ноутбук Рибальченка і не бив його у брову. За його словами,  він взяв його ноутбук і вдарив ним блогера по голові. При цьому, опонент захистився від удару рукою. «Він підставив руку», — сказав Карпюк.

«Він отримав релевантну відповідь, я уже не був власником компанії, це була розмова фізичної особи з фізичною особою... Якби він хотів офіційного діалогу, він мав можливість звернутись до компанії», — пояснив Карпюк.

На його думку ситуація була «сфігурована і спровокована». Також він заявляє, що Рибальченко вимагав гроші, аби залагодити конфлікт. Сам Рибальченко у коментарі Громадському це спростував.

Невдала спроба все владнати

Як зазначив Рибальченко, згодом конфлікт намагались вирішити мирним шляхом, за ініціативи третьої сторони — організатора конференції в Одесі Жана Смотрича. Однак це не принесло успіху.

 «Я розраховував, що він публічно вибачиться... Але його позиція, що я теж неправий, він вважає, що вчинив правильно, як чоловік», — повідомив Рибальченко.

У свою чергу, Карпюк каже, що теж пропонував Рибальченку залагодити конфлікт мирно. «Я запропонував: вибачся за своє хамство, я вибачусь за свою надмірну емоційність. Тиснемо руки і розходимось, але його це не влаштувало», — пояснив бізнесмен.

Версія поліції

У поліції Одещини Громадському підтвердили, що 1 червня у готелі «Чорне море Бугаз», що під Одесою, між двома чоловіками відбувся конфлікт. Поліцію на місце інциденту викликав охоронець закладу. Жодних інших деталей правоохоронці наразі не повідомили.

Радник голови поліції Одеської області Руслан Форостяк у коментарі Громадському повідомив, що у данному випадку допустиме відкриття кримінального провадження за ст. 125 КК України (умисне легке тілесне ушкодження). Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу до 50  неоподатковуваних мінімумів або громадськими роботами.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile