Рятувальники ліквідували витік аміаку на Сумщині — працівники заводу повертаються до роботи (ОНОВЛЕНО)
У Сумській області на заводі «Сумихімпром» внаслідок обстрілу окупантів було пошкоджено резервуар з аміаком місткістю у 50 тонн. Зона ураження спершу мала радіус приблизно 5 кілометрів, згодом її локалізували, а потім і зовсім ліквідували.
Про це повідомили у ДСНС.
О 07:49 аварію з викиду аміаку у Сумах на території ПАТ «Сумихімпром» ліквідували. Працівники підприємства розпочали регламентні роботи з відновлення технологічного процесу.
Станом на 5 ранку все ще спостерігався незначний витік аміаку, повідомляв голова Сумської обласної державної адміністрації, керівник ОВА Дмитро Живицький. О 7:15 його локалізували, після чого зона ураження становила приблизно 2,5 кілометри.
Вітер був спрямований на населений пункт Новоселиця — той опинився під загрозою. На місці працювали аварійні бригади заводу та ДСНС, вони проводили роботи з осадження аміачної хмари.
Для Сум загрози не було, адже напрям вітру не на місто. Живицький стверджував, що попередньо жертв та постраждалих немає.
Однак у ДСНС вказували, що внаслідок події травмувався один працівник підприємства. А ще рятувальники казали, що станом на 07:30 у Сумах на території ПАТ «Сумихімпром» провели роботи з накладання бандажу на пошкоджений трубопровід. Роботи тривають.
Що робити за загрози отруєння аміаком?
Аміак — безбарвний газ із різким задушливим запахом, добре розчинний у воді, вибухонебезпечний, токсичний. Аміак легший за повітря, тому для захисту необхідно використовувати укриття, підвали та нижні поверхи будинків.
Правила поведінки в умовах викиду (виливу) аміаку:
- виходити із зараженого району необхідно перпендикулярно напрямку вітру;
- якщо немає можливості вийти з району зараження, необхідно сховатися в укриттях, підвалах, квартирах (будинках), попередньо загерметизувавши вікна, двері, вентиляцію (бажано тканиною, змоченою в лимонній кислоті або слабкому розчині оцту чи води);
- у квартирі (будинку) бажано пройти до ванної кімнати та увімкнути душ на дрібне розпилення (вода поглинає аміак із повітря), вентиляцію не вмикати (витягує чисте повітря та затягує забруднене);
- якщо чуєте запах аміаку — дихати через зволожену марлеву пов’язку (бажано змочити 5% розчином оцтової або лимонної кислоти).
Перша допомога при отруєнні аміаком:
- виведіть ураженого на свіже повітря;
- дайте йому теплого молока з харчовою содою;
- одягніть ватно-марлеву пов'язку, змочену водою, краще з 5% розчином оцтової або лимонної кислоти;
- за потрапляння в очі — промийте водою або протріть вазеліновою або оливковою олією;
- за ураження шкіри — обмийте чистою водою, зробіть примочки з 5% розчину оцтової або лимонної кислоти.
- Поділитися: