Кабінет міністрів України планує надати комунальному підприємству «Вода Донбасу», яке забезпечує питною водою більшу частину Донецької та Луганської областей, статус «захищеного споживача електроенергії».

Відповідне розпорядження підписав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман за результатами засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки, передає прес-служба уряду.

«Відповідно до підписаного главою уряду доручення, необхідно відновити і забезпечити безперебійне постачання електроенергії на об’єкти питного водопостачання та централізованого водовідведення КП «Компанія «Вода Донбасу» і надати підприємству статус «захищеного споживача», — йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що статус захищеного споживача електроенергії передбачає особливий режим відключення від електроенергії, який враховує можливість виникнення надзвичайної ситуації. Тобто таких споживачів відключити набагато складніше, ніж інших.

Також в уряді розпорядилися провести інвентаризацію резервних джерел водопостачання на Донбасі. На час, поки «Вода Донбасу» не матиме змоги подавати питну воду, її подачу має забезпечити держава.

Зазначимо, що компанії «Вода Донбасу» відключили електропостачання після того, як вона не змогла знайти нового постачальника електроенергії (що пов'язано із запровадженням першого етапу нового ринку електроенергії). Компанія не змогла підписати нової угоди на постачання електрики через борг у 277 мільйонів гривень перед Укрінтеренерго та борг в 1 мільярд гривень перед компанією Ріната Ахметова «ДТЕК».

Через відключення «Води Донбасу» від електропостачання без води залишилося 16 населених пунктів двох районів Донецької області та частина мешканців міста Бахмут.

Нагадаємо, КП Компанія «Вода Донбасу» 23 травня була частково відключена від електропостачання через борги перед постачальником ДП «Укрінтеренерго».

Станом на 25 травня майже 35 тисяч людей у 16 населених пунктах залишились без водопостачання. 27 травня воду відключили у ще 6 населених пунктах.

Поділитись: