Водій автобуса, який їхав з Луцька до Києва, відмовився вимкнути російський серіал на прохання двох пасажирок рейсу.

Інцидент стався увечері 27 січня в автобусі перевізника ФОП Раб Т. Б., а квитки на нього продавала компанія Busfor.

«Коли я підійшла та ввічливо попросила вимкнути російський серіал, аргументуючи це тим, що я недавно повернулася з зони бойових дій, з лютого їду туди знову, і мені гидко цілу ніч слухати телепродукт окупантів, водій це зробити відмовився», — розповідає членкиня українського волонтерського медбатальйону «Госпітальєри» Ярина Чорногуз — одна з тих, хто просив вимкнути російський серіал.

За її словами, водій вимагав, аби вона дізналася думку більшості автобуса.

«Я повернулася і пояснила все те саме людям, і чи їм принципово дивитися російське кіно, пропонувала його вимкнути. На нас почала кидатися якась жінка, яка їхала назад з Італії, що їй байдуже на каком язикє і що ми вбивці, що їздимо на війну, що вона нас туди не посилала. Решта автобуса просто промовчала. Згадку, що я вертаюся з похорону свого хлопця-бійця, який загинув, захищаючи їхню можливість вільно пересуватися неокупованими дорогами України, зустріли мовчанням з винними очима», — каже Ярина.

Її подруга, аеророзвідниця Настя Конфедерат, увімкнула камеру на телефоні та зняла фрагмент відео цієї дискусії, після чого водій вибив телефон у неї з рук. 

Ярина додала, що перед поїздкою цей самий водій погрожував, що якщо вони не приїдуть на 18.30, то він поїде без них і йому байдуже, що там у квитку, хоча за квитками виїзд мав бути о 19:00. Коли ж сам водій прибув о 19:06, вибачатися за свої погрози він відмовився.

За словами Ярини, прохання диспетчерки фірми вимкнути російське кіно та вибачитися за погрози, водій проігнорував.

Врешті дівчата були змушені зупинити автобус і вийти на трасі. 

«Нас двох, волонтерку аеророзвідки та госпітальєрку, дорослі зрілі люди, громадяни України, на чолі з водієм погодилися висадити посеред траси, аби далі дивитися у спокої російське кіно», — підсумувала Ярина.

Вони доїхали автостопом до Рівного, а звідти іншим автобусом до Києва.

hromadske звернулося до компанії Busfor за коментарем, проте там нічого не знають про конфлікт. До того у компанії наголосили, що вони є онлайн-сервісом з продажу квитків, тобто по-суті є посередником між власниками автобусів та пасажирами і не мають впливу на водіїв.

Також hromadske звернулося безпосередньо до перевізника. Там запевнили, що водія звільнять найближчим часом, а пасажиркам компенсують вартість квитків.

«Це перший подібний випадок з нашим водієм. Нам дуже прикро і, звісно, ми перепрошуємо за таку його поведінку. Цей водій закінчить свою кар'єру в нашій компанії, як тільки повернеться з рейсу», — зазначив представник перевізника.

У компанії додали, що адміністрація видає на кожний автобус флешки з українськими стрічками, тому їм незрозуміло, як російськомовний фільм з‘явився на екрані автобуса.

Поділитись: