УКРАЇНА

Волкер: миротворча місія на Донбасі має відрізнятися від інших місій ООН

14 квітня, 2018 00:26
УКРАЇНА/Волкер: миротворча місія на Донбасі має відрізнятися від інших місій ООН
Зберегти
Вигляд
Ініціатива щодо запровадження миротворчої місії ООН на сході України має засновуватися на особливому підході, відрізняючись від інших миротфорчих форматів.

Ініціатива щодо запровадження миротворчої місії ООН на сході України має засновуватися на особливому підході, відрізняючись від інших миротфорчих форматів.

Про це заявив спецпредставник Держдепу США з питань переговорів по Україні Курт Волкер, передає «Укрінформ».

«Я погоджуюся, що багато миротворчих місій дуже дорого коштували, тривали довгий час і призводили радше до замороженого конфлікту, ніж сприяли його розв'язанню. Тож, у цьому питанні є багато занепокоєнь і запитань. Але якщо ми говоримо про ситуацію в східній України — це зовсім інше питання», — зазначив він.

Він наголосив, що має на увазі не «традиційні місії миротворчих операцій», які запроваджуються в системі ООН, це мала би бути «добровільна участь» різних країн.

«І їхня роль там (на Донбасі — ред.) мала би зводитися до перехідного механізму для того, щоб відійти від поточної ситуації під російським контролем, до ситуації під українським контролем. Отже, це має бути механізм переходу», — пояснив Волкер.

Він також додав, що США не збираються ініціювати це без погодження з російською стороною, оскільки РФ залишає за собою можливість накладення права вето в ООН.

Раніше Волкер заявив, що відвідає Україну в травні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили», — Спецпредставник США Курт Волкер.

Пов`язані новини