Верховній Раді нового скликання необхідно буде оновити частину законів, пов`язаних із Мінськими угодами щодо ситуації на Донбасі.

Про це заявив спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер в інтерв`ю «Голосу Америки». 

«Коли буде обрано новий парламент, потрібно буде поновити деякі закони із втілення Мінських домовленостей. Наприклад, запропонована децентралізація в рамках Конституції, питання спеціального статусу та амністії і можливість провести місцеві вибори, коли дозволить ситуація з безпеки. Всі ці речі треба буде поновити, і, звичайно, ми підтримуємо Україну в цьому. Однак, саме українська сторона має вести цей процес», — сказав він.

Волкер зазначив, що президент України Володимир Зеленський має значний кредит довіри, як показали президентські вибори, але це ще не виявилось у голосах в Верховній Раді і підтримці конкретного стратегічного законодавства.

«Ми дізнаємось лише після 21 липня, якими будуть результати і чи зможе він формувати працюючу більшість в парламенті, необхідну, щоб підтримати як план втілення Мінську, так і план реформ в Україні», — додав він.

Волкер також зазначив, що миротворчі зусилля Зеленського привернули увагу до бездіяльності Росії. 

За його словами, президент України «дуже активно говорить про прагнення миру». «У мене склалось враження, що президент Зеленський дуже добре знає, що він не може контролювати те, які рішення прийме Росія. Якщо вони намагатимуться використати конфлікт, щоб тиснути на нього, то що б Зеленський не робив, вони це будуть чинити. Він дуже чітко позиціонував себе, щоб продемонструвати своє прагнення миру, покращення життя людей, покращення гуманітарної ситуації. Зрештою, це все — громадяни України, які страждають від цього конфлікту. Таким чином, він демонструє, що проблема полягає саме в діях Росії», — сказав представник Держдепу США.

12 лютого 2015 року у Мінську «нормандська четвірка», яку представляли лідери України, Німеччини, Франції і Росії підписала угоду — «Комплекс заходів із виконання Мінських угод».

Першим і найголовнішим пунктом Мінських угод від 2015 року було негайне і всеосяжне припинення вогню в окремих районах Донецької та Луганської областей України і його суворе дотримання. Однак, підтримувані Росією бойовики за час дії Мінських угод практичного безперервно порушували цей пункт угод.

Іншою важливою умовою в рамках Мінська було відведення всього важкого озброєння обома сторонами.

Поділитись: