Федеральний верховний суд Німеччини — найвищий орган цивільної юрисдикції країни — зобов’язав виробника автівок Volkswagen виплатити грошову компенсацію водієві Герберту Гілберту. Той придбав одну з машин, яка зумисне занижувала шкідливі вихлопи, що виділялись в атмосферу.

Як повідомляє BBC, це рішення задає прецедент для вирішення ще близько 60 тисяч судових справ у межах так званого «дизельного скандалу».

Нагадаємо, «дизельний скандал» навколо концерну Volkswagen уперше розгорівся у вересні 2015 року, коли виявилося, що програмне забезпечення на автомобілях VW приховує реальні об’єми викидів шкідливих газів в атмосферу під час відповідних тестів. Таких автівок, за підрахунками концерну, було 11 мільйонів по всьому світу.

У квітні 2020 року німецький суд постановив, що Volkswagen справді допустив порушення, підтвердивши, що встановлене в автомобілях програмне забезпечення підтасовувало справжні дані про викиди.

Крім того, наразі позови проти VW, а також дочірніх компаній Audi, Seat і Skoda подали й 90 тисяч водіїв із Англії й Уельсу, зазначає BBC.

Нагадаємо, в червні 2016 року Volkswagen погодився виплатити 15 мільярдів доларів американським власникам для владнання скандалу з викидами. Пізніше повідомлялося, що Volkswagen виплатить $4,3 млрд через неправдиві дані про викиди.

В Австралії Volkswagen виплатить понад 78 мільярдів євро компенсації власникам, заплативши їм по 1400 доларів за одну машину.

4 серпня 2017-го топменеджер Volkswagen AG Олівер Шмідт визнав себе винним у кримінальній справі з дизельними двигунами компанії.

У лютому 2020 року Volkswagen і Федеральне об'єднання центрів захисту прав споживачів Німеччини 14 лютого провалили переговори щодо мирової угоди щодо «дизельного скандалу».

Водночас VW пообіцяв напряму виплатити 830 мільйонів євро компенсацій 235 тисячам власників автівок із дефектом, що концерн і зробив у квітні.

Поділитись: