УКРАЇНА

Владі Києва пропонують запровадити берлінську концепцію громадських вбиралень

12 січня, 2018 12:59
УКРАЇНА/Владі Києва пропонують запровадити берлінську концепцію громадських вбиралень
Зберегти
Вигляд
Волонтери переклали українською концепцію розвитку мережі громадських туалетів Берліна і пропонують владі Києва використати її.

Волонтери переклали українською концепцію розвитку мережі громадських туалетів Берліна і пропонують владі Києва використати її.

Про це повідомив ініціатор перекладу та автор петиції про створення мережі громадських вбиралень Сергій Щелкунов. Текст концепції він оприлюднив у своєму блозі.

«Міська влада Берліну проявила власну ініціативу, і вже розробила 100 сторінкову концепцію, в якій детально проаналізували потреби та плани покращення мережі вбиралень. В Києві влада відмовлялась бачити проблему, поки петиція з такою вимогою не набрала 10 тисяч підписів. За рік в КМДА навіть не змогли розібратись скільки туалетів вже є в столиці», — каже Щелкунов.

Наразі у бюджеті столиці є графа про витрати на громадські вбиральні. Концепції чи плану, або навіть точної суми на це не передбачено. 

Муніципалітет Берліну ж розробив та виклав свою концепцію розвитку громадських вбиралень у вільний доступ.  А на будь-яке питання щодо розміщення та облаштування вбиралень у муніципалітету Берліна є обґрунтована відповідь. 

«Вони вивчають попит, роблять ґрунтовний аналіз ситуації, долучають громаду міста до обговорення та окремі спільноти для напрацювання рішень, вивчають іноземний досвід та досвід інших міст Німеччини, розглядають та аналізують різні форми управління, прогнозують динаміку попиту, враховують образ міста та міського середовища, враховують поведінкові особливості користувачів міста і так далі. І тільки у результаті вони приймають рішення. На будь-яке питання у них є обґрунтована відповідь: чому це місце обрали для цього типу вбиральні, чому там немає реклами, чому там є жіночі пісуари, чому вбиральня такого кольору і коштує ¢50», — зазначив Щелкунов. 

 

 

Щелкунов вважає впровадження концепції у Києві абсолютно реальним. 

«Треба вивчити попит, розробити дизайн внутрішній та зовнішній, паралельно запропонувати партнерські програми для громадських закладів, і поступово втілювати в життя. А дизайн розробляти з позиції попиту та існуючих потреб киян», — зазначив він у коментарі Громадському. 

У КП «Київводофонд» зацікавились ідеєю, пообіцяли вивчити берлінську концепцію та  надіслати автору розпорядження та свої напрацювання.

Вартість мережі у Берліні ще рахується, але відомо скільки подібна мережа коштує у Цюріху. Вартість усіх туалетів близько 6 382 000 € на рік. 41% витрат — витрати на персонал, 24% витрат —витрати на оренду приміщень. Звичайно, що вартість оренди та зарплати співробітників набагато відрізняються від київських. 

Міська влада Цюріха розрахувала витрати у розмірі 2 € за одне використання туалету. Плата за користування зазвичай відсутня. Подекуди, в місцях з особливим дизайном або підвищеним комфортом збирається плата у розмірі близько 1 €. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Лондоні відкриють більше гендерно нейтральних туалетів

Більше про:
# волонтери
Пов`язані новини