Представники благодійних організацій провели акцію «Шукаємо дім» під будівлею київської міської адміністрації.  Вони шукають приміщення, де зможуть допомагати переміщеним особам.

Акція «Шукаємо дім» під КМДА. Фото: hromadske.ua

Кошти на комерційну оренду для існуючого хабу допомоги переселенцям «Будинок вільних людей», які виділило Агентство США з міжнародного розвитку USAID, закінчуються в серпні 2016 року.

Волонтери сподіваються, що влада не залишить переселенців «без даху над головою». Фото: hromadske.ua

Тому представники благодійних організацій сподіваються, що міська влада виділить їм просторе та зручне приміщення, де б вони змогли продовжувати свою діяльність.

Кажуть, акцією хочуть показати чиновникам, що переселенці, які приходять за допомогою на вул. Кирилівську, 13-Д (саме там знаходиться хаб «Будинок вільних людей»), можуть залишитися «без даху над головою».

Волонтери проводять акцію на захист забу для переселенців. Фото: hromadske.ua

 «Часто на сайт у відкриті джерела потрапляють варіанти, які вже нікому непотрібні, потребують капітального ремонту, що для громадських організацій не під силу. Ми пропонуємо київській владі звернути увагу на те, що, якщо ми виконуємо частину завдань, які має виконувати держава щодо соціального забезпечення, щодо підтримки жертв конфлікту, тому очікуємо, що вони зроблять нам крок назустріч і нададуть нам стіни, де ми зможемо надавати допомогу»  – каже координатор благодійного фонду «Восток-SOS» Олександра Дворецька.

Представники чотирьох громадських організацій, які створили «Будинок вільних людей» кажуть, вже зверталися до голови Київської міської адміністрації, Міністерства регіонального розвитку, але поки що конструктивних пропозицій не отримали.

Хаб «Будинок вільних людей» відкрили представники чотирьох благодійних фондів: «Восток-SOS», «Крим-SOS», Центр зайнятості переселенців та  «Новий Донбас» 18 серпня 2015 року.

За словами організаторів акції, за 10 місяців існування хабу до них звернулося 30 тисяч переселенців за гуманітарною допомогою, медичною допомогою, юридичними консультаціями, навчальними програмами. Особисто відвідували хаб 8500 переміщених осіб.

Поділитись: