Директор китайської компанії Sany Чжан Чжіхонь, з якою протягом тривалого часу співпрацювала енергетична компанія Ріната Ахметова «ДТЕК», заявив, що «ДТЕК» купив дешеву техніку для шахт, але видав її за техніку Sany, щоб отримати дозвіл Держпраці.

Про це Чжіхонь повідомив в інтерв’ю «Економічній правді».

«Нас це дуже здивувало. «ДТЕК» — велика компанія, але виглядає так, ніби вони шукають фарбовану в кустарних умовах, дешеву техніку в Китаї», — повідомив Чжіхонь.

За його словами, мова йде про обладнання, яке використовується для вугільних шахт. Раніше «ДТЕК» купував таке обладнання у Sany, однак останню свою покупку здійснив у іншої маловідомої китайської компанії. При цьому, для отримання дозволу на встановлення цієї техніки у шахтах, «ДТЕК» використав технічну документацію Sany.

«Нам здалося, що вони стали дивитися не на якість, а на ціну», — додав Чжіхонь.

Він зазначив, що українська «дочка» Sany наразі подала до суду на компанію Ахметова. У позові вона вимагає підняти з шахт фальсифіковану техніку на поверхню.

У компанії Ахметова відреагували на заяву директора Sany, повідомивши, що купували техніку, яка відповідає всім вимогам.

«У 2017 році нами було придбано два прохідницькі комбайни EBZ-160 виробництва "Xiangtan Huaxing Material Co., Ltd.", Китай. Контракт виконаний сторонами в повному обсязі, жодних претензій з боку митних органів не було», — повідомили у «ДТЕК».

Компанія «ДТЕК» — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні. Власником компаніє є український олігарх Рінат Ахметова.

Раніше Антимонопольний комітет не побачив зловживання монопольним становищем компанією «ДТЕК».

Також у ДФС повідомили, що їм не вистачило коштів на судовий збір, аби подати апеляцію на судове рішення, яким скасували штрафи дочірній компанії «ДТЕКу»

Поділитись: