В даному фактчеку перевірені висловлювання деяких народних щодо мораторію на землю та Міжнародного валютного фонду.

В даному фактчеку перевірені висловлювання деяких народних депутатів щодо мораторію на землю та Міжнародного валютного фонду.

Альона Шкрум, народний депутат від партії «Батьківщина» сказала:

«Нам би хотілося почути цю дискусію, але не хотілося, щоб МВФ нам диктували, що нам робити з нашим єдиним джерелом, національним багатством».

Це висловлювання — маніпуляція.

МВФ нічого не вимагає від України, а дає рекомендації. В даному випадку рекомендація - створення ринку землі. Причому яким чином це буде зроблено, визначають український парламент та уряд, а не Фонд.

Юлія Тимошенко, ВО «Батьківщина»:

«У нас земля в рази дешевше, ніж вона в тих країнах, які в Європі або в західному світі та які мають таку ж саму землю».

Це висловлювання – маніпуляція.

На сірому ринку земля в Україні справді дешевша за європейську. Але така ситуація склалася зокрема через мораторій на продаж землі с/г призначення.

Олег Березюк, народний депутат від партії «Самопоміч»:

«Сьогодні українська держава не готова до відкриття ринку землі. Ринок землі не може бути відкритий тільки тому, що ті, хто цю землю можуть купити - не в рівних умовах. Ми повинні створити умови для того, щоб селянин, фермер міг через 3-7 років в залежності від інтенсивності підтримки стати конкурентоспроможним і купити цю землю».

Це висловлювання — маніпуляція.

Українське село довго було дотаційним, але «рівні умови» так і не настали. Завжди будуть більш та менш успішні виробники.

Проте через мораторій перші не можуть придбати землю у других і підвищити загальну ефективність виробництва.

Вадим Івченко, нардеп ВО «Батьківщина» заявив:

«Так ось 4 млн селян мають тільки 4,5 млн га... 39 тис фермерів мають 6,2 млн га. Це 10. У нас 32 млн уже в приватній власності. Як ви думаєте: скільки вже мають аграрні компанії і агрохолдинги? Більше 20 млн».

Це висловлювання  — неправда.

За такими розрахунками, в Україні має бути 62,7 млн гектарів с/г земель. Але насправді таких земель близько 42 млн гектарів: 10,5 млн га державні та комунальні, 5,4 млн га належать селянам, 20 млн га - підприємницькі.

Олег Ляшко, нардеп від «Радикальної партії»:

«Якщо сьогодні взяти і дозволити продавати землю, закінчиться це тим, що 5 сімей латифундистів, яких знає вся країна - Косюк, Бахматюк та інші — просто скуплять за копійки землю».

Це висловлювання — перебільшення.

Насправді цю проблему можна вирішити прийняттям закону про обіг земель та встановленням норми, що на першому етапі реформи землю зможуть купувати тільки селяни та дрібні фермери.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ ІНШІ ВИПУСТИ ПРОЕКТУ VoxCheck

VoxCheck: Сергій Тарута проти Валерії Гонтаревої

VoxCheck#7: заяви політиків про МВФ

VoxCheck #8: кого спіймали на брехні е-декларації

VoxCheck — ми перевіряємо заяви політиків.

Поділитись: