Чорну діру у центрі галактики M87, перше фото якої астрономи оприлюднили цього тижня, назвали «Пауехі» (Powehi) — відповідно до гавайської міфології. Про це повідомляє CNN.

«Пауехі» — гавайське слово, значення якого трактується як «темне джерело нескінченного творіння».

Відповідальність за пошук назви для чорної діри доручили Ларрі Кімуру, професору гавайської мови в Гавайському університеті в Хіло.

Назву об'єкту професора попросили придумати астрономи, які брали участь у проекті.

Як відомо, два з восьми телескопів, використаних для зйомки чорної діри, розташовані на Гаваях.

Професор обрав назву «Пауехі», оскільки вона відсилає до давніх співів «Кумуліпо» — вони виконувались гавайською мовою у XVIII столітті і розповідали історію створення світу.

Дослівно «Po» означає глибоке темне джерело нескінченного творіння, а «Wehi» — один із декількох способів, які описують «Po».

Нагадаємо, 10 квітня астрономи оприлюднили перше фото чорної діри, яка розташована у центрі галактики Messier 87 (M87), в сузір'ї Діви.

Фото:

Event Horizon Telescope Collaboration

Чорна діра розташована на відстані 500 квінтильйонів кілометрів (50 мільйонів світлових років) від Землі і має діаметр близько 40 мільярдів кілометрів. Маса чорної діри у 6,5 мільярдів разів перевищує масу Сонця, ця чорна діра вважається однією з найважчих у Всесвіті, науковці називають її «монстром».

Поділитись: