Вперше в історії України серед населення переважає думка, що країна рухається в правильному напрямку, а не навпаки. Велику роль у цьому відіграє сподівання на нову владу і вибори до Верховної Ради.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив директор соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.

«Це вперше в історії замірів, коли оцінка напрямку руху держави як «правильна» переважила «неправильну». Там (в соціологічних замірах — ред.) є дві криві. Все життя українець казав, що країна рухається в неправильному напрямку», — сказав він.

Соціолог зазначив, що в історії незалежної України були зближення цих кривих, але все одно завжди переважали негативні настрої.

«Ці криві зійшлися під час Революції Гідності, але розрив все одно лишився. І ось за декілька днів до виборів Верховної Ради ці криві нарешті перетнулися і тепер переважаючою є оцінка правильності руху розвитку держави — 41% на 37%. Це не просто пік, це вперше в історії», — наголосив він.

За словами Антиповича, велику роль у цьому відіграє надія великої кількості українців на президента Володимира Зеленського і на результати виборів у Раду.

«Це сподівання, емоція піднесення, оптимізм, вони звичайно приведуть людей на виборчі дільниці», — резюмував соціолог.

Нагадаємо, згідно з цим же опитуванням «Рейтингу», діяльністю Зеленського задоволені 58% респондентів, 19% — протилежної думки. Роботу Верховної Ради схвалюють лише 7%, не схвалюють — понад 80%.

Раніше Зеленський заявив, що отримання партією «Слуга народу» більшості на виборах до Верховної Ради дасть можливість припинити традицію «політичних тьорок».

Поділитись: