В Україні понад 60 шахтарських мономіст. Як і вугільна промисловість, вони не розуміють, що їх чекає в найближчому майбутньому: з 33 вугільних шахт на підконтрольній Україні території лише чотири рентабельні.

Збитковість вугільної галузі в Україні пов'язана із застарілим обладнанням для видобутку вугілля й мінімальними вкладеннями в модернізацію.

Але закриття шахт не конче означає запустіння та смерть мономіст. Рурський регіон Німеччини — такий собі німецький Донбас — зміг перетворити шахтарські мономіста в інноваційні та культурні центри. Зараз Німеччина планує профінансувати пілотний проєкт трансформації одного або двох українських мономіст.

Журналісти hromadske побували у двох шахтарських мономістах Донбасу — Українську й Тошківці — та поговорили з тамтешніми жителями про майбутнє, яке чекає їх у разі закриття шахт. Один з авторів матеріалу, Іван Бухтіяров, розповів ведучій Наталії Тихоновій про те, що думають жителі мономістечок про майбутнє й чому далеко не всі хочуть, щоб діти на Донбасі йшли стопами батьків.

Слухайте цей епізод на платформах: Castbox, Apple Podcasts, Google Podcasts, YouTube. Слухайте всі «Українські історії» в Castbox, Apple Podcasts і Google Podcasts.

Поділитись: