Наш Всесвіт може бути лише «дзеркальним відображенням» паралельного світу, створеного з антиматерії і мчить в зворотному напрямку від Великого вибуху за шкалою часу. До такого висновку у своїй новій теорії дійшли канадські вчені з Інституту теоретичної фізики, йдеться у матеріалі BBC.

Робота канадських фізиків була опублікована в журналі Американського фізичного товариства. Зазначається, що теорія «допомагає вирішити кілька парадоксів, які не мають пояснення в сучасній науці».

Відповідно до нової моделі, в момент Великого вибуху утворилося два «симетричні» всесвіти. В одному — де живемо ми — час рухається звичним нам чином, а інший — дзеркальний — став з такою ж швидкістю віддалятися в минуле.

Відповідно до існуючої нині теорії, наш Всесвіт — простір, час і маса та енергія — з'явився у результаті Великого вибуху і з того часу, вже майже 14 мільярдів років, розширюється і охолоджується.

Еволюцію всесвіту і її властивості вивчає космологія — наука, яка заснована на загальній теорії відносності Ейнштейна і Стандартної моделі. Однак ні та, ні інша не можуть пояснити, чому, наприклад, у видимій частині Всесвіту так багато речовини і так мало антиречовини — адже в теорії їх повинно бути порівну.

Для вирішення цього парадоксу, відомого як «Баріонна асиметрія Всесвіту», було запропоновано кілька гіпотез — в тому числі за рахунок темної матерії і чорних дір.

Пояснення, запропоноване канадцями, простіше і дозволяє пояснити всі явища, не порушуючи вже існуючих теорій.

«Нова модель передбачає, що Великий вибух став точкою симетрії, по різні боки якої Всесвіт і Антивсесвіт розлетілися в часі. До прикладу, як одночасно з народженням електрона у вакуумі на світ з'являється його античастинка позитрон», — йдеться у статті.

Прорахувавши всі можливі пари, фізики дійшли висновку, що Антивсесвіт повинен бути дуже схожий на наш Всесвіт, у якому існує Земля. Водночас Антивсесвіт не є точною копією нашого.

Останнє уточнення дозволяє фізикам уникнути складних філософських питань — на кшталт свободи волі. Адже, в іншому випадку, те, що відбувається у паралельному Всесвіті мало б дзеркально відбиватися у нашому — або навпаки.

Раніше вчені висунули теорію про те, що за 5 мільярдів років Сонце вигорить, розпадеться і перетвориться на масивне кільце міжзоряного газу і пилу, яке буде випромінювати світло.

Поділитись: