Всесвітня організація охорони здоров'я вважає нинішній спалах лихоманки Зіка у країнах Південної та Північної Америки надзвичайною ситуацією. Про це заявила в Женеві генеральний директор організації Маргарет Чен, підбиваючи підсумки наради членів комітету ВООЗ з надзвичайних ситуацій.

Гендиректор ВООЗ зазначила, що необхідно скоординувати кроки міжнародного співтовариства у боротьбі з цією недугою і провести відповіді дослідження. Окрім того, країни повинні зосередитися на розробці і випуску вакцини проти цього вірусу.

Експерти дійшли висновку, що випадки мікроцефалії становлять виняткову загрозу для громадської охорони здоров'я не тільки в Південній і Північній Америці, а й в інших частинах світу. В організації стурбовані, що вірус поширюється надто швидко і на значні території, а його наслідки - руйнівні.

 

 

Вірус Зіка — це поширений вірус, що переноситься комарами, який був вперше виявлений у макак резус в Уганді в 1947 році в межах роботи мережі моніторингу за лісовою формою жовтої лихоманки.

Спалах цього маловивченого захворювання був зафіксований у травні 2015 року в Бразилії, після чого випадки інфікування були виявлені вже в 22 інших країнах і територіях. На цьому тижні з'явилися повідомлення, що випадки зараження вірусом були зафіксовані в Європі.

У 2015 році було підтверджено, що вірус Зіка може призводити до розвитку мікроцефалії у немовлят (стан, при якому дитина народжується з патологічно маленькою головою).

/ фото China Xinhua News

Поділитись: