Ідея так званого «спільного патрулювання» українських позицій на Донбасі з представниками самопроголошеної «ДНР» спровокувала в Україні скандал.

У суспільстві обурення викликало передовсім те, що бойовики «ДНР» могли отримати доступ до українських позицій, до того ж дзеркальної інспекції на непідконтрольних територіях не передбачалося. «Патрулювання» мало відбутися 10 вересня, але цього не сталося. Офіс президента заявив, що українська сторона отримала ряд вимог від Росії і бойовиків, «які суперечать одна одній, спотворюють характер домовленостей щодо режиму припинення вогню і ще більше принижують ОБСЄ як авторитетного і об'єктивного посередника».

А в т.зв. «ДНР» звинуватили українську сторону в зриві домовленостей: нібито в останній момент були озвучені нові вимоги до представника бойовиків, який повинен був здійснювати інспекцію.

Саме 10 вересня бойовики обстріляли місце, де повинна була відбуватися інспекція.

Що ж це було і що сталося далі, як ця історія позначиться на майбутніх переговорах Мінської групи, якою була реакція військових — ведучій подкасту Наталі Тихоновій розповідає журналіст hromadske Іван Бухтіяров. Він побував у Шумах, населеному пункті, розташованому в тому самому районі Донецької області, де повинна була відбутися «інспекція», та поспілкувався з місцевими жителями і українськими військовослужбовцями.

Слухайте цей епізод на платформах: Castbox, Apple Podcasts, Google Podcasts, YouTube.

Слухайте всі «Українські історії» в Castbox, Apple Podcasts і Google Podcasts.

Поділитись: